ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
WELLNESS & SPA - Grand Hotel Therme 5* - с.Бања
Grand Hotel Therme 5* - с.Бања

https://grandhotel.bg/grand-hotel-terme/

 

Хотелот е отворен во октомври 2022год. и е во австриски стил, нуди луксузно сместување, интернационална кујна и совршенство од природата… GRAND HOTEL THERME 5* го прави вашиот одмор незаборавен. Преку своите специјални услуги ви нуди исклучително искуство.

Хотелот има 8 ресторани и барови, СПА центар од 3000 м2 со надворешни и внатрешни базени со минерална вода, локониум, хербална сауна, финска сауна, арома сауна, парна бања, фитнес...

 

GRAND HOTEL THERME 5* - s. Banya

 

02.12 - 31.01

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

недела - четврток

02.12 - 31.01

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

петок - сабота

02.12 - 31.01

ALL INCLUSIVE

недела - четврток

02.12 - 31.01

ALL INCLUSIVE

петок - сабота

01.02-31.05 

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

недела - четврток

01.02-31.05   НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК   петок - сабота  

01.02-31.05

ALL INCLUSIVE 

недела - четврток

01.02-31.05

ALL INCLUSIVE 

петок - сабота

DBL LUXURY ROOM - без балкон 

цена за 2 лица

113 €  124 €  155 €  165  133 € 148  189 € 200 €

EXECUTIVE ROOM

цена за 2 лица

124 € 134 € 165 €  175  144 € 158 € 200 € 215 €

FAMILY ROOM

цена за 2 лица

144 € 155 € 185 € 195   179 € 189 € 231 € 241 €

FAMILY SUITE

цена за 2 лица

155 € 165 € 195 € 205   189 € 200 € 240 € 251 €

Цената вклучува: ноќевање со појадок или  all inclusive за две лица, СПА центар од 3000 м2 со надворешни и внатрешни базени со минерална вода, локониум, хербална сауна, финска сауна, арома сауна, парна бања, фитнес, WI FI

Communuty tax: 0,67 € по лице од ноќ, се плаќа во агенција

Попусти и доплати:
Дете до 5,99 год. – бесплатно
Дете од 6-11,99 год. на дополнително легло - 37€ за ноќевање со појадок и 49€ за all inclusive
Возрасен на дополнително легло - 61€ за ноќевање со појадок и 79€ за all inclusive
 
Капацитет на сместување:
Double Luxury room без балкон - 2+0
Executive room - 2+1 
Family room - 2+2 (дете до 5,99 и дете до 11,99г)
Family suite - 2+2 (дете до 5,99 и дете до 11,99г)
 

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд