Sithonia - Porfi beach 3+* - Nikiti
EARLY BOOKING!!!
 -15% за резервации до 31.03.2019    
Положба: Хотелот Порфи е ресорт во мирно опкружување на борова шума. Се наоѓа на само неколку метри од познатата плажа на Никити.
Сместување: Хотелот располага со 82 соби. Сите соби се опремени со клима уред, радио, директна телефонска линија, сателитска ТВ, мини бар, фен, балкон или тераса.
Услуга: ноќевање со појадок
Содржини: Паркинг, ресторан, бар, рецепција 24 часа, интернет (со доплата) градина, сеф, просторија за багаж...
Плажа: песочна
Спорт и забава: Голем базен со детски базен, игралиште за деца, билијард, видео игри, тениски терени, пинг понг, кошарка, одбојка на плажа...


РЕДОВНИ ЦЕНИ


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање

- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање
 
Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.