ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
Leptokaria - Akrothalassia Hotel 3*
Akrothalassia Hotel 3*

Хотелот Акроталасиа 3* се наоѓа во областа Пиериа, Лептокарија, на 1км одалеченост од центарот на Лептокарија, со идеална локација за оние кои преферираат мирен одмор. 

Хотелот е на прва линија од плажа, и располага со ресторан, базен, кафе бар, детско игралиште и рецепција. Со вкупно 18 соби, секоја опремена со клима (вклучена во цената), мини фрижидер, САТ ТВ, интернет, тоалет/туш, фен, балкон/тераса. 

Хотелот работи на база полупансион (појадок на шветска маса) вечера на сет мени

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

 

Хотел Акоталасиа - Лептокарија

Цена по лице на база Полупансион

 

 

Double

Triple

Triple direct SV

Quatraple

 

18.05-25.05.2024

7

189

189

199

189

Промо цена

25.05-01.06.2024

7

219

219

229

219

Промо цена

01.06-08.06.2024

7

239

239

249

239

 

08.06-15.06.2024

7

269

269

279

269

 

15.06-22.06.2024

7

289

289

299

289

 

22.06-29.06.2024

7

329

329

339

329

 

29.06-06.07.2024

7

349

349

359

349

 

06.07-13.07.2024

7

349

349

359

349

 

13.07-20.07.2024

7

369

369

379

369

 

20.07-27.07.2024

7

399

399

409

399

 

27.07-03.08.2024

7

399

399

409

399

 

03.08-10.08.2024

7

399

399

409

399

 

10.08-17.08.2024

7

399

399

409

399

 

17.08-24.08.2024

7

349

349

359

349

 

24.08-31.08.2024

7

309

309

319

309

 

31.08-07.09.2024

7

289

289

299

289

 

07.09-14.09.2024

7

249

249

259

249

 

14.09-21.09.2024

7

219

219

229

219

Промо цена

21.09-28.09.2024

7

189

189

199

189

Промо цена

 

 • Трето возрасно лице во трокреветна соба или Четворокреветна соба има 20% попуст
 • Прво дете од 5-11,99 во трокреветна – Попуст од 50% цената на возрасен
 • Прво дете во трокреветна – исклучиво до 4.99год – бесплатно
 • Второ дете во трокреветна – исклучиво до 4.99год – бесплатно
 • Прво и второ дете од 5-11,99 во четворокреветна соба – Попуст од 50% цената на возрасен
 • Второ дете во Четворокреветна соба од 0-4.99 – бесплатно
 • Еднокреветна соба – 70%  Доплата

Повратен превоз до Лептокарија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

 • -Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 60€ по лице
 • -Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија) – 45€ по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45€ по лице
 • -Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

 • -Битола Автобуска станица Транскоп – на перон – 40€ по лице
 • -Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 40€
 • -Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • -Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
 • -Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

 • – Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10еур
 • – Деца до 1,99 години бесплатно

Jк Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или ако има промена на цената на горивото

Време на поаѓање превоз од Скопје за Паралиа ( секоја Сабота )

 • -03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
 • -04:00 h Скопје (Дрводекор)
 • -04:30 h Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија)
 • -05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • -06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Паралија:

 • -04:00 h Битола (автобуска станица Транскоп на перон )
 • -03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола
 • -02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • -02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
 • -03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција: 

14:00 h локално време, ( 13:00 h мак.време) Лептокарија