ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
СИЦИЛИЈА 2019
Sithonia - Ikos Olivia 5* - Gerakini
Ikos Olivia 5* - Gerakini

Положба: се наоѓа во Геракини, Ситонија
Сместување: хотелот располага со 295 соби од кои  кои се се опремени со: клима уред, сателитска ТВ, ДВД плеер, телефон, фен, минибар, кафемат, бесплатен WI FI
Услуга: ultra all inclusive
Содржини: рецепција, 4 а ла карт ресторани, 5 внатрешни и надворешни барови, детска игротека, мини маркет, продавница за накит, тераса, паркинг
Плажа: на песочна плажа
Спорт и забава: 3 надворешни базени, еден внатрешен базен, Велнес и Спа центар,  парна бања,турска бања, сауна, соба за масажа,фитнес,  пинг понг, тениско игралиште, водени спортови,  бесплатен WI-FI


РЕДОВНИ ЦЕНИ


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.