Sithonia - Cronwell Resort Sermilia 5*
Cronwell Resort Sermilia 5*
EARLY BOOKING!!!
до -15% за резервации до 31.03.2019

 

Положба: се наоѓа во Неа Скиони
Сместување: хотелот располага со ТВ, клима уред, сеф.
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Содржини: Бар, спа центар, хидромасажни базен, теретана
Плажа: на сама плажа.
Спорт и забава: надворешен базен, фитнес салa


РЕДОВНИ ЦЕНИ


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. За пократок престој можна е доплата (информации во агенција) Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.