ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
СИЦИЛИЈА 2019
Kassandra - Mendi 4* - Kalandra
Mendi 4* - Kalandra
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА!!!
-10% за резервации до 30.04.2019

 
Положбa:
 Каландра 
Сместување: 172 соби (стандард, фамилијарни, студија, свити, џуниор свити). Собите се опремени со тоалет, балкон, мал фрижидер, телефон, фен, клима уред. Фамилијарните соби се со поглед на море, фрижидер и сателитска ТВ. Студијата се на приземје, влезот е од надворешна страна (градина) и во својот состав имаат и мала кујна. 
Услуга: полупансион (појадок и вечера) или се вклучено
Содржини: ресторан, таверна, garden-bar, рецепција, лоби, мини маркет, продавница за сувенири, конференциска сала...
Плажа: песочна плажа
Спорт и забава: отворен базен со лизгалка за деца, мини клуб за деца, водени спортови...

РЕДОВНИ ЦЕНИ

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.  За пократок престој можна е доплата (информации во агенција)   
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање
 
Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.