ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
ЛЕТО 2023 - ШПАНИЈА
Leptokaria - Vila Janis
Vila Janis

ВИЛА ЈАНИС се наоѓа во Лептокарија, во централниот дел на градот во близина на градскиот парк и плоштад. До плажа има 8мин пешачење.

Секоја соба располага со кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, ТВ, балкон и клима (со доплата од 4еур на лице место).

Адреса: Alexader papagou 20 Leptokaria
Име: Gounos Giannis контакт број: 0030 697 864 7511 за лица со сопствено возило

Гпс координати: 40.060262, 22.561240

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

25% ПОПУСТ ПРОДОЛЖЕН ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 06.01.2023

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни смени

 

ВИЛА ЈАНИС - ЛЕПТОКАРИЈА

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќи

1/3 студио

1/4 студио

2/6 апартман

Промо цени

20.05-27.05.2023

7

59

89

109

Промо цена

27.05-03.06.2023

7

99

109

149

Промо цена

03.06-10.06.2023

7

129

169

199

 

10.06-17.06.2023

7

159

189

249

 

17.06-24.06.2023

7

209

239

279

 

24.06-01.07.2023

7

259

279

299

 

01.07-08.07.2023

7

299

319

339

 

08.07-15.07.2023

7

299

319

339

 

15.07-22.07.2023

7

299

319

339

 

22.07-29.07.2023

7

359

379

409

 

29.07-05.08.2023

7

359

379

409

 

05.08-12.08.2023

7

359

379

409

 

12.08-19.08.2023

7

339

359

369

 

19.08-26.08.2023

7

239

259

289

 

26.08-02.09.2023

7

209

239

259

 

02.09-09.09.2023

7

189

209

229

 

09.09-16.09.2023

7

159

179

209

 

16.09-23.09.2023

7

129

139

159

Промо цена

23.09-30.09.2023

7

99

109

139

Промо цена

 

Доплата за туристичка такса – 0,5еур (се плаќа во објектот)

Повратен превоз до Лептокарија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

 • Скопје (Дрводекор) – 40€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице
 • Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 45€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 40€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40€ по лице
 • Удово (бензинска пумпа, Удово) – 40€ по лице
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 40€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

 • Битола Автобуска станица Транскоп – на перон – 35€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 35€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 40€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
  Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -40€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -40€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

 • – Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10еур
 • – Деца до 1,99 години бесплатно

 

Организаторот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%