ВЕЛИГДЕНСКИ ПАТУВАЊА
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2019 - БАЛИ
ЛЕТО 2019 - АЛБАНИЈА
СИЦИЛИЈА 2019
Kassandra - Dionysos Inn 3* - Hanioti
Dionysos Inn 3* - Hanioti

EARLY BOOKING !!!
-10% за резервации до 31.03.2019


 
Положба: се наоѓа во Ханиоти, на 150 м до плажа, 50м од центар.
Сместување: 34 Соби. Собите се опремени со бања, балкон, клима, сателитска ТВ, фен, телефон, фрижидер.
Услуга: ноќевање со појадок
Содржини: ресторан, бар, сеф на рецепција, бар покрај базен.
Плажа: песочна плажа
Спорт и забава: отворен базен, базен за деца...


РЕДОВНИ ЦЕНИ


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. За пократок престој можна е доплата (информации во агенција) 
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море, tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.