ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
Leptokaria - Vila Tasoula
Vila Tasoula

Вила Tasoula се наоѓа во централниот мирниот дел на Лептокарија, на само 20 метри од песочната плажа.
Студијата се наоѓаат на приземје и прв спрат и сите се со поглед према морето.
Мал но многу убаво уреден двор пред вилата, во непосредна близина ресторани, кафетерии, маркет..
Препорака за вистински одмор…..
Во студијата: опремена мини кујна, клима уред, безжичен интернет, балкун
eден брачен кревет + еден единечен

- 15 % до 31.12.2023
- 10 % до 28.02.2024 
 Уплата 50 % при резервација и остатокот најдоцна 21 ден пред поаѓање 

Цена за НАЕМ на студио/апартман за 8 дена 7 ноќевања

Термин

1/2

1/2+1

25.05.-01.06.24

89.00

109.00

01.06.-08.06.24

139.00

159.00

08.06.-15.06.24

179.00

189.00

15.06.-22.06.24

209.00

229.00

22.06.-29.06.24

249.00

269.00

29.06.-06.07.24

289.00

309.00

06.07.-13.07.24

329.00

349.00

13.07.-20.07.24

349.00

369.00

20.07.-27.07.24

389.00

399.00

27.07.-03.08.24

399.00

419.00

03.08.-10.08.24

399.00

419.00

10.08.-17.08.24

399.00

419.00

17.08.-24.08.24

379.00

389.00

24.08.-31.08.24

349.00

359.00

31.08.-07.09.24

299.00

319.00

07.09.-14.09.24

269.00

289.00

14.09.-21.09.24

199.00

219.00

21.09-28.09.24

129.00

149.00

Цени во еур,  се плаќа во денари 1 еур = 62 денари

Едно дете до 6 години може да користи заеднички кревет, (плаќа само за превоз)

Во ценате Е вклучено:
7 ноќевања во студио
Безжичен интернет

Во ценате НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување ( задолжително е да се има )
Доплата за клима уред 5 еур на ден ( се плаќа во вилата )
Туристичка такса 0,50 центи на ден за соба (се плаќа во објектот)

Информации, услови, попусти
Цените обележани со црвено се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (попустот важи само за редовни цени)
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

Важат Општите услови на СКТМ

Сликите и информациите за сите понуди на нашата веб страна се од информативен карактер..
Агенцијата не гарантира за конекцијата и брзината на интернетот во објектите.
Димензиите на креветите во капацитетите во Грција се разликуваат од нашите стандарди.
Грчкиот стандард: единечен кревет 70-90см x 180-190см, брачен кревет 120-160см со 180-190см