ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
СИЦИЛИЈА 2019
Хотели на закуп - Potidea Golden Beach 2* - Potidea
Potidea Golden Beach 2* - Potidea

https://potideagoldenbeach.gr/en/

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Неа Потидеа
Hotel - Nea Moudania, 9,2 km | Hotel - Nea Fokea 11,5 km | Hotel - Afytos 16,6 km | Hotel - Kalithea 19,5 km

Плажа:на неполни 2 минути пешачење, песочна плажа.

Услуга: ALL INCLUSIVE (појадок, ручек, ужина,вечера+безалкохолни пијалоци (кафе, чај, сок...)

Интернет: Доплата на рецепција

Сместување: сите соби се опремени со соодветен број на редовни и дополнителни легла, телевизор, фрижидер, фен за коса, купатило со туш, балкон, клима (со доплата), можност за бебешко креветче (baby cot) - на барање, бесплатно.
Чистење на собите: 6 пати неделно;
Промена на крпи и постелнина: 3 пати неделно;

Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата.

Хотелски содржини: Во склоп на хотелот има: лоби бар, основен ресторан каде што се служи: појадок, ручек, ужина и вечера; Базен и бар на базен, опремени со лежалки, чадори и простор за релаксирање. 

 

Термин

Услуга

Соба во Anex I

Соба во Anex II

26.05-02.06.2019

7 All

189€

199€

02.06-09.06.2019

7 All

125€

209€

09.06-16.06.2019

7 All

259€

269€

16.06-23.06.2019

7 All

289€

299€

23.06-30.06.2019

7 All

309€

319€

30.06-07.07.2019

7 All

339€

349€

07.07-14.07.2019

7 All

359€

369€

14.07-21.07.2019

7 All

389€

399€

21.07-28.07.2019

7 All

409€

419€

28.07-04.08.2019

7 All

409€

419€

04.08-11.08.2019

7 All

409€

419€

11.08-18.08.2019

7 All

409€

419€

18.08-25.08.2019

7 All

399€

409€

25.08-01.09.2019

7 All

369€

379€

01.09-08.09.2019

7 All

269€

279€

08.09-15.09.2019

7 All

219€

229€

15.09-22.09.2019

7 All

189€

199€

Цените се по лице за 7 ноќевања со услуга: се вклучено.
Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд


Цената вклучува:
•7 ноќевања со појадок, ручек и вечера 
•Едно дете до 11,99 години - БЕСПЛАТНО;
•Интернет во лоби на хотелот

Доплати:
•Трет возрасен на дополнително легло плаќа 25€ на ноќ; 
•Второ и трето дете од 0-11,99 години плаќаат 20€ на ноќ;
•Клима уред и интернет е со доплата на рецепција
•За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 10% попсут на вториот термин

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:
Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)
•03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес
•05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo
•04:00 h Скопје (Дрводекор) 35 €
•04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) 35€
•05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
•05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
•06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):
•04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
•03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола
02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
•02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола
•02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола
•03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

Превозот оди на релација Скопје - Геракини - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти - Пефкохори

All Inclusive Concept:
Ресторант:
•Појадок од 07:30 до 09:30
•Ручек од 13:00 до 14:30
•чај, кафе, ужина од 15:30 до 17:00
•Вечера од 19:00 до 21:00 
Со појадокот се служи сок од апарат, вода и кафе 
За ручек, вечера и на базен се служат следниве пијалоци:
•Точено пиво
•Узо
•Бренди
•Црвено вино
•Бело вино
•Рецина (ароматизирано грчко вино)
•Кока Кола
•Спрајт
•Фанта
•Газирана вода
•Филтер Кафе

All Inclusive Concept:

Ресторан:

Појадок од 07:30 до 09:30
Ручек од 13:00 до 14:30
чај, кафе, ужина од 15:30 до 17:00
Вечера од 19:00 до 21:00 
Со појадокот се служи сок од апарат, вода и кафе

За ручек, вечера и на базен се служат следниве пијалоци:

Точено пиво
Узо
Бренди
Црвено вино
Бело вино
Рецина (ароматизирано грчко вино)
Кока Кола
Спрајт
Фанта
Газирана вода
Филтер Кафе

Важна напомена:
При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа.
Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.

 

локација
X Координати: 40.191037 Y координати: 23.334988