ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
Хотели на закуп - Polychrono beach 3* - Polihrono
Polychrono beach 3* - Polihrono

www.polychrono-beach-hotel.gr 

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Полихроно

Плажа: Сопствена плажа. Песочна со ситни каменчиња. Користењето на лежалки е со доплата.

Услуга: Изнајмување на соба

Интернет: Бесплатно wi-fi на рецепција, бар и плажа

Сместување: Трокреветните соби се на прв и втор кат и имаат 3 редовни легла. Сместувањето може да биде до максимум 2 возрасни и 2 деца до 11,99, второ дете не користи легло, или три возрасни.
Сите соби се опремени со клима уред (со доплата), сателитска ТВ, телефон, мал фрижидер / мини бар, купатило со туш, балкон.

Хотелски содржини: Хотелот се простира на самата плажа, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце. 
Има ресторан во кој се служи појадок и бар си тераса каде може д нарачате пијалоци и храна. 
Важна напомена:
При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа. Користењето на лежалки е со доплата.

 

Early Booking попуст – 15% за резервации до 15.02.2024

*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!

 

Polychrono Beach Hotel 3* - Polychrono

Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќи

Период

Услуга

Triple room

24.05 - 26.05.24

2 RO

99 €

26.05 - 02.06.24

7 RO

199 €

02.06 - 09.06.24

7 RO

279 €

09.06 - 16.06.24

7 RO

349 €

16.06 - 23.06.24

7 RO

439 €

23.06 - 30.06.24

7 RO

469 €

30.06 - 07.07.24

7 RO

509 €

07.07 - 14.07.23

7 RO

589 €

14.07 - 21.07.24

7 RO

639 €

21.07 - 28.07.24

7 RO

639 €

28.07 - 04.08.24

7 RO

639 €

04.08 - 11.08.24

7 RO

639 €

11.08 - 18.08.24

7 RO

639 €

18.08 - 25.08.24

7 RO

639 €

25.08 - 01.09.24

7 RO

539 €

01.09 - 08.09.24

7 RO

399 €

08.09 - 15.09.24

7 RO

309 €

15.09 - 22.09.24

7 RO

239 €

Цените се дадени во евра за уплата во денари по курс 1 еур = 62 мкд

Цената е дадена по соба и вклучува:

 • 7 ноќевања
 • Wi-Fi интернет на рецепција, бар и плажа

Доплати:

 • Користење на клима уред – 7 еур на ден
 • Туристичка такса од 3еур по соба на ноќ која се плаќа на лице место
 • Превоз Македонија – Грција – Македонија
 • Скопје / Велес / Неготино / Гр. премин Богородица – 45€ за возрасни и 35 € за деца до 11,99 г.
 • Струмица, Штип – 60 € за возрасни и 50 € за деца до 11,99 г.
 • Битола / Прилеп- 40 € за возрасни и 30 € за деца до 11,99

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција за време и место на поаѓање

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Напомена за резервации со попусти:

 • бројот на соби кој може да се резервира со попуст за рани резервации е ограничен!
 • агенцијата го задржува правото на промена или прекинување попустите пред наведените датуми на истекување.
 • резервациите направени со еден попуст не може да се комбинират со друг попуст!
 • доколку уплатата не се изврши навреме резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата и истото не е причина за отказ на постоечката резервација.
 • за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 10% попсут на терминот со пониска цена

Начин на резервирање и правила за отказ:

 • Резервација се прави со уплата на 30% од вкупниот износ.
  Доколку резервацијата се прави 14 или помалку денови пред датумот на започнување потребно е 100% уплата на вкупниот износ.
 • За резервација е потребно да се дадат точно име и презиме на сите патници и датуми на раѓање
 • Корисникот може во секој момент да се откаже од патувањето и тоа треба задолжително да го направи во писмена форма. Датумот на писмениот отказ претставува основа за пресметка и наплата на отказните трошоци како надомест во определен процент:

- за отказ од 60 до 45 дена пред патувањето се наплатува 5%

- за отказ од 44 до 30 дена пред патувањето 20%

- за отказ од 29 до 20 дена пред патувањето 50%

- за отказ од 19 до 15 дена пред патувањето 80%

- за отказ од 14 до 0 дена пред патување или во текот на патувањето 100%