Хотели на закуп - Polychrono beach 3* - Polihrono
Polychrono beach 3* - Polihrono

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Полихроно
Плажа: Сопствена плажа. Песочна со ситни каменчиња
Услуга: Ноќевање со појадок
Интернет: Бесплатно wi-fi на рецепција, бар и плажа
Сместување: Хотелот располага со соби на приземје, прв и втор кат.
Сите соби се опремени со клима уред (со доплата), сателитска ТВ, телефон, Wi-Fi интернет (со доплата), мал фрижидер / мини бар, купатило со туш, балкон.
Хотелски содржини: Хотелсот се простира на самата, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце.
Има сопствен ресторан во кој се служи појадокот.
Уживајте во освежителни пијалоци, кафе или мала ужина во барот хој е на рецепција или надворешниот бар на хотелот - на тераса со прекрасен поглед на заливот Торонеос.
Хотелот е лоциран на шеталиштето во Полихроно и е во близина на различни таверни, кафулиња и продавници.
Гостите можат да го користат јавниот простор за паркирање во близина.

  

Попусти:

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019

 

Термин

Услуга

1/2

1/3

1/4

1/4 приземје

19.05-26.05.2019

7 BB

89€

99€

109€

75€

26.05-02.06.2019

7 BB

109€

119€

129€

95€

02.06-09.06.2019

7 BB

139€

149€

159€

125€

09.06-16.06.2019

7 BB

169€

179€

189€

155€

16.06-23.06.2019

7 BB

189€

199€

209€

175€

23.06-30.06.2019

7 BB

209€

219€

229€

195€

30.06-07.07.2019

7 BB

229€

239€

249€

215€

07.07-14.07.2019

7 BB

259€

269€

279€

245€

14.07-21.07.2019

7 BB

279€

289€

299€

265€

21.07-28.07.2019

7 BB

299€

309€

319€

285€

28.07-04.08.2019

7 BB

309€

319€

329€

295€

04.08-11.08.2019

7 BB

309€

319€

329€

295€

11.08-18.08.2019

7 BB

309€

319€

329€

295€

18.08-25.08.2019

7 BB

299€

309€

319€

285€

25.08-01.09.2019

7 BB

249€

259€

269€

235€

01.09-08.09.2019

7 BB

199€

209€

219€

185€

08.09-15.09.2019

7 BB

159€

169€

179€

145€

15.09-22.09.2018

7 BB

139€

149€

159€

125€

Цената вклучува: 

 • 7 ноќевања со појадок
  • Wi-Fi интернет на рецепција, бар и плажа
  За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена
  Доплати:
  • Клима уред се доплаќа 5 еур на ден (се плаќа во хотелот)

Доплати и попусти за деца и трет возрасен
• Прво дете до 5,99г. во Double room, не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО

 • Прво дете до 11,99г. во Triple room на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
  • Второ дете до 5,99 години во Triple room не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО
  • Второ дете до 6-11,99 години во Triple room не користи легло плаќа 30%
 • Прво дете до 11,99г. во Quadraple room на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
  • Второ дете до 11,99 во Quadraple соба на редовно легло плаќа 50% од цената за возрасен
  • Трето дете 0-11,99 во Quadraple соба не користи легло, плаќа 50% од цената за возрасен
 • Трет возрасен на редовно легло во Triple / Quadraple плаќа 50% од цената за возрасен
  • Четврти возрасен на редовно легло плаќа 75% од цената за возрасен

Максимум сместување
Double room - 2 возрасни + 1 дете до 5,99 г. (не користи легло)
Triple - 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца до 11,99 (второ дете не користи легло)
Quadraple - 4 возрасни или 2 возрасни и 3 деца до 11,99 (трето дете не користи легло)

Минимум сместување
Double room - 2 возрасни
Triple room - 2 возрасни и 1 дете до 11,99
Quadraple room - 2 возрасни и 2 деца до 11,99 / 3 возрасни

 

Цената не вклучува
*Превоз
*Патничко осигурување


Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:
• Скопје 35€
• Велес 35 €
• Штип 40€
• Радовиш 40€
• Струмица 40€
• Неготино 35€
• Удово 35€
• Граничен премин Богородица 35€ • Битола 30€
• Прилеп 30€
• Струга 35€
• Охрид 35€
• Кичево 35€
• Ресен 30€

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена.
Деца до 1,99 години бесплатно (не користи седиште)