ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
ЛЕТО 2023 - ШПАНИЈА
Leptokaria - Vila Yalos
Vila Yalos

15% попуст за резервации направени до 07.12.2022, со 30% уплата при резервација,
ДОПЛАТА до 100% до 31.12.2022

 

Цена за НАЕМ на студио/апартман за 8 дена 7 ноќевања

Студиа Yalos се ново изградени студиа, лоцирани на прва линија покрај плажа, истите се наоѓаат на прв спрат, две од нив со поглед на море, и две со поглед на Олимп и градина.

Сите студиа се трокреветни со едно дупло легло и едно еднинечно легло, опремени со мини кујна со прибор за готвење и јадење, телевизор, клима (со доплата 6 € на ден) интренет, балкон со гарнитура за седење, балконите на двете студиа кој се ориентирани према море се поголеми, од тие кој се опремени преку .

 

Термини

Ноќи

1/3 back

1/3 front

20.05 – 27.05

7

109

119

27.05 – 03.06

7

139

149

03.06 – 10.06

7

199

209

10.06 – 17.06

7

239

269

17.06 – 24.06

7

289

319

24.06 – 01.07

7

349

369

01.07 – 08.07

7

379

409

08.07 – 15.07

7

379

409

15.07 – 22.07

7

379

409

22.07 – 29.07

7

439

469

29.07 – 05.08

7

439

469

05.08 – 12.08

7

439

469

12.08 – 19.08

7

419

449

19.08 – 26.08

7

319

339

26.08 – 02.09

7

289

309

02.09 – 09.09

7

259

279

09.09 – 16.09

7

219

239

16.09 – 23.09

7

159

179

23.09 – 30.09

7

129

139

Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Едно дете до 6 години може да користи заеднички кревет, (плаќа само за превоз)
Еднокреветна соба: Кога едно лице користи двокреветно студио, има попуст од 20%.

Во ценате Е вклучено:
7 ноќевања во студио
Безжичен интернет

Во ценате НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување ( задолжително е да се има )
Доплата за клима уред 6 € на ден ( се плаќа во вилата )
Туристичка такса 0,50 центи на ден за соба (се плаќа во објектот)

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до ПИЕРИА секоја САБОТА:

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа

време на поаѓање

цена

Скопје – Дрводекор

04:00

40 €

Велес – БП мотел Македонија

04:30

40 €

Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес

03:40

55 €

Неготино – бензинска, Неготино

05:00

40 €

Граничен премин – бензинска Шимов

06:00

40 €

Деца од 2 до 11,99 години: попуст -10 € од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа

време на поаѓање

цена

Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон

04:00

35 €

Прилеп – БП Салида,  трансфер до Битола

03:15

35 €

Струга – Хотел Дрим, трансфер до Битола

02:15

40 €

Кичево – БП Пуцко Петрол, трансфер до Битола

02:45

45 €

Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола, трансфер до Битола

02:30

40 €

Ресен – спроти автобуска станица, трансфер до Битола

03:15

40 €

Деца од 2 до 11,99 години: попуст -10 € од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно

Релациите кои се наведени како (трансфер во МКД) се реализираат со патнички возила или комбe