ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
Leptokaria - Vila Yalos
Vila Yalos

Студиа YALOS се нови студиа, лоцирани на прва линија покрај плажа, истите се наоѓаат на прв спрат, две од нив со поглед на море, и две со поглед на Олимп и градина. 

Сите студиа се трокреветни со едно дупло легло и едно еднинечно легло, опремени со мини кујна со прибор за готвење и јадење, ТВ, Клима (со доплата 7еур на ден) интренет, балкон со гарнитура за седење, балконите на двете студиа кој се ориентирани према море се поголеми, од тие кој се ориенирани со поглед према планина.

Сезона 2024та, пешкири нема да бидат на располагање на гостите.

 

Адреса Emmanouil Antoniadi, Leptokarya 600 63, Greece

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

(последните два термина се промо цена и не подложат на попуст)

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.05.2024

 

 

YALOS LUX STUDIOS - ЛЕПТОКАРИЈА

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќи

1/3 gv

1/3 sv

 

01.06-08.06.2024

7

239

249

 

08.06-15.06.2024

7

279

309

 

15.06-22.06.2024

7

339

369

 

22.06-29.06.2024

7

399

419

 

29.06-06.07.2024

7

429

459

 

06.07-13.07.2024

7

449

479

 

13.07-20.07.2024

7

489

519

 

20.07-27.07.2024

7

489

519

 

27.07-03.08.2024

7

519

549

 

03.08-10.08.2024

7

519

549

 

10.08-17.08.2024

7

519

549

 

17.08-24.08.2024

7

399

419

 

24.08-30.08.2024

7

359

379

 

30.08-07.09.2024

7

309

329

 

07.09-14.09.2024

7

289

309

 

14.09-21.09.2024

7

229

249

ПРОМО

21.09-28.09.2024

7

199

209

ПРОМО

 Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 Повратен превоз до Лептокарија чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

 • -Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 60€ по лице
 • -Велес (бензинска пумпа, Макпетрол кружен тек) – 45€ по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45€ по лице
 • -Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 45€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

 • -Битола Автобуска станица Транскоп – на перон – 40€ по лице
 • -Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 40€
 • -Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 50€ по лице
  -Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -50€ по лице
 • -Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -50€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

 • - Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10еур
 • - Деца до 1,99 години бесплатно

 

Организаторот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или при промена на цената на горивото