ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
Nei Pori - Vila Giota
Vila Giota

Бесплатно сместување за 3-то | 4-то | 5-то | 6-то  лице во апартман со една спална

Вила “GIOTA” се наоѓа на одлична лoкација во центарот на Неи Пори на околу  100m од плажа, Располага со апартмани со една спална соба за 6 лица на I кат (две единечни легла и едно дополнително во спалната соба и два единечни во дневната соба каде што е и кујната). Од двете соби се излегува на голема аголна тераса. Апартман за 6 лица на III кат (поткровје) Распоредот на легла во овој апартман е еден брачен во кујната каде има затворена тераса со поглед кон центар и море, спална соба со две брачни легла каде се излегува на тераса со поглед кон центарот. Апартманите се опремено со: кујна со комплетен прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер, тоалет, TV, гардеробер, тераси со масичка и столчиња. Wi-Fi интернет - бесплатен, клима со доплата 7€ од ден на лице место.  Апартманите кој се во сопствен закуп на МEДИТЕРАН се наоѓаат на I и III кат. Гостите со сопствени возила, може да паркираат пред вилата. Ви посакуваме пријатен престој.

 

 EARLY BOOKING - Лето 2024

10% попуст за целосна уплата до 01.02.24  |  5% попуст за целосна уплата до 01.03.24

 

"GIOTA"

термин

        МАЈ

                       ЈУНИ

                   ЈУЛИ  

                 АВГУСТ

           СЕПТЕМВРИ

Неи Пори

   19

  26

  02

  09

   16

   23

  30

  07

  14

  21

  28

  04

   11

  18

  25

  01

  08

  15

  22

 

бр. ноќи

7

7

7

7

7

7

7*

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

7

АПТ  /4+1/

 115

 145

 185

  225

  265

  295

  495

 535

  595

  595

 595

 595

  595

 305

 275

  245

  205

 175

 135

опис на ценовникот

                    цени по лице со превоз

цени за наем на цел апартман без превоз

              цени по лице со превоз

 

НАПОМЕНА

 • -  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то | 4-то | 5-то и 6-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
 • -  Цените  со*, се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз;
 • -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Во апартман плаќаат минимум 2 лица | 3-то | 4-то | 5-то и 6-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
 • -  Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години - БЕСПЛАТНО;
 • -  Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 • -  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 • -  Превоз од: Штип / Куманово / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија;
 • -  Автобусот ги остава/зема патниците пред вилата.
 • -  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН!!
 • -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 5%попуст на вториот термин;
 • -  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
 • -  Доплата за туристичка такса - 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);
 • -  Доплата за клима - 7€ од ден(се плаќа на лице место);
 • -  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
 • -  Доплата за патничко осигурување. Информации во агенција.

 

Автобуски превоз НЕИ ПОРИ, според термини од табелата 

Патни Информации

 Град на поаѓање

 Mесто на поаѓање

 Време на поаѓање

Скопје - Неи Пори (310km)

 Куманово:

 (бензинска Макпетрол - автопат)

04:15h

 Скопје - Катерини - Неи Пори

 Скопје:

 (паркинг пред VIP хотел)

05:00h

 

 Штип:

 (паркинг пред нова пошта)

05:00h

 Автопат (Е75)

 Велес:

 (бензинска, мотел Македонија)

05:45h

 

 Неготино:

 (бензинска, Макпетрол)

06:15h

 Трошоци во еден правец:

 Г.П. Богородица:

 (бензинска, Oкта / Богородица)

07:00h

 Патерини во Македонија (430ден)

 Поаѓање од Неи Пори:                     

 15:00 по МК време / 16:00 по ГР време (пред вилата)

 Патарини во Грција (7.10€)

GPS Coordinates:      39.975205, 22.653381