LAST MINUTE ЛЕТО 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2019 - АЛБАНИЈА
СИЦИЛИЈА 2019
ЛЕТО 2019 - ЦРНА ГОРА - Будва - Автобуска програма
Будва - Автобуска програма

Будва, бисер на Јадранот, центар на медитеранскиот туризам. Место каде се вкрстени влијанијата на истокот и западот, хеленската и римската култура. Стариот град со својата архитектура привлекува илјадници туристи, кој во вечерните часови се претвара во отворен театар за сечиј вкус. “Будванска ривиера“ ги нуди 35-те најпознати плажи на Јадранот (Јаз, Плоче, Трстено, Могрен, Словенска плажа, Бечичи, Милочер, Св.Стефан...) кои во комбинација со интензивниот ноќен живот се главна каректеристика поради кои се доаѓа во оваа престолнина на Црногорскиот туризам. Будва нуди илјада можности, на Вас останува да одберете!

 

ЦЕНИ И ТЕРМИНИ


ТЕРМИНИ

ПРИВАТНО СМЕСТУВАЊЕ

I категорија

II категорија

19.06. – 28.06.2019

109 €

89 €

28.06. – 07.07.2019

129 €

109 €

07.07. – 16.07.2019

155 €

129 €

16.07. – 25.07.2019

175 €

149 €

25.07. – 03.08.2019

179 €

155 €

03.08. – 12.08.2019

179 €

155 €

12.08. – 21.08.2019

155 €

129 €

21.08. – 30.08.2019

129 €

109 €

30.08. – 08.09.2019

109 €

89 €

Поаѓањето е ден однапред од дадените термини: 18.06, 27.06, 06.07..од Скопје во 23.30 часот (Прилеп 20.30ч, Кавадарци 21.30ч, Неготино 21.45ч, Штип 21.00ч, Велес 22.00ч)

Услови:

 • Цените се изразени во евра по патник со вклучен автобуски превоз;
 • Туристичката такса не е вклучена во цената и изнесува 1 € по патник дневно (за деца 2-12 год. 0,5 €)
 • Деца од 2-12 год. со сопствен кревет 30% попуст;
 • Деца од 2-12 год без сопствен кревет 50% попуст;
 • I категорија е соба со сопствено купатило;
 • II категорија две соби делат едно купатило;
 • Доплата за еднокреветна соба е 70% од дадената цена за сместување;
 • Аранжманот вклучува приватно сместување во зависност од одбраната категорија во двокреветни и трокреветни соби на база 9 ноќевања и автобуски превоз;
 • Вилите се оддалечени 300 – 400 метри од Словенска плажа;
 • ПАКЕТ ВО РЕСТОРАН: 9 ПОЛУПАНСИОНИ (ПОЈАДОК / ВЕЧЕРА) ЦЕНА: 75 € (деца од 2-12 год. 37,5 €)
 • Рестораните се наоѓаат во круг од 50 – 100 метри од сместувањето;
 • Одбитокот за сопствен превоз е 10 евра по патник