Sithonia - Makednos 3* - NIkiti
Makednos 3* - NIkiti

MAKEDNOS 3* NIKITI

www.hotelmakednos.gr

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 15.11.2022 30% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.12.2022 20% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 28.02.2023 10% ПОПУСТ

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН

 

25.05-03.06

04.06-15.06

16.06-05.07

06.07-25.08

26.08-10.09

11.09-27.09

Deluxe Room Ground Floor

36,00 €

51,00 €

62,00 €

85,00 €

62,00 €

Трето лице

70%

70%

70%

70%

70%

1 дете од 0-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 0-2.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 3-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

50%

Family Apartment

36,00 €

54,00 €

66,00 €

88,00 €

66,00 €

Трето лице

70%

70%

70%

70%

70%

Четврто лице

70%

70%

70%

70%

70%

1 дете од 0-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 0-2.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 3-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

50%

Standard Room Front Sea View

34,00 €

49,00 €

62,00 €

79,00 €

62,00 €

Трето лице

70%

70%

70%

70%

70%

1 дете од 0-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 0-2.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 3-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

50%

Standard Room Side Sea View

30,00 €

47,00 €

60,00 €

77,00 €

60,00 €

Трето лице

70%

70%

70%

70%

70%

1 дете од 0-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 0-2.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 3-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

50%

Мин. Престој

2

2

3

5

2

Stayover tax 1.5 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место

Опис: паркинг, отворен базен, WI-FI, бесплатни чадори и лежалки на плажа,детско игралиште,детски базен,

ресторан,бар

Соби:клима, САТ ТВ, телефон,сеф,фрижидер,фен,балкон

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

Cancelled 8-14 days before check-in 50% of total amount

Cancelled 1-7 days before check-in 70% of total amount

Non show        100% of total amount

Early departure 100% of total amount

"Standard rooms can accommodate 2 adults and 2 children or 3 adults.

Early Booking offer is valid for check in only on specific dates (25/05, 30/05, 01/06, 04/06, 06/06, 09/06, etc)

Early Booking deposit is refundable or transferable to other bookings or guests