ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Hanioti - Vila Vergina
Vila Vergina

Vila Vegrina се наоѓа во близина на бич барот Молос на 200м, и 50м до плажата води пат од уредена патека поред самата вила, 500м од центарот на Ханиоти.

Вилата располага со двокреветни, трокреветни студиа, апартмани и мезонети, опремени со основни елементи и прибор за готвење и ручавање, тоалет, тераса, ТВ и клима.

Гостите се сместуваат во исчистена соба, во текот на сместувањето сами се грижат за хигиената.

GPS coordinates: 39.99914  23.57978

 

Цените се изразени за НАЕМ на СОБА за 7 ноќевања.

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 19.12.2019

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2019

-05% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2019

ВИРГИНА ХАНИОТИ

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќ.

1/3  (студио за 3 лица) приземје

1/4  (студио за 4 лица)  приземје

1/2 (студио за 2 лица) спрат

1/3  (студио за 3 лица) спрат

Апп со една спална (4л)

Промо цени на кој не следува попуст

19.05-26.05.19

7

89

99

89

99

129

Промо цена

26.05-02.06.19

7

109

129

109

119

199

Промо цена

02.06-09.06.19

7

139

179

139

149

279

 

09.06-16.06.19

7

229

249

219

239

349

 

16.06-23.06.19

7

289

309

279

299

379

 

23.06-30.06.19

7

309

329

299

319

449

 

30.06-07.07.19

7

339

359

329

349

459

 

07.07-14.07.19

7

379

399

369

389

509

 

14.07-21.07.19

7

419

439

399

429

509

 

21.07-28.07.19

7

419

439

399

429

509

 

28.07-04.08.19

7

419

439

399

429

509

 

04.08-11.08.19

7

419

439

399

429

509

 

11.08-18.08.19

7

419

439

399

429

509

 

18.08-25.08.19

7

389

409

379

389

459

 

25.08-01.09.19

7

349

369

339

369

389

 

01.09-08.09.19

7

269

289

259

269

309

 

08.09-15.09.19

7

229

229

219

229

259

 

15.09-22.09.19

7

159

179

149

159

169

Промо цена

22.09-29.09.19

7

89

99

89

89

129

Промо цена

 

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) - 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес - 40€по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удово - 40€по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) - 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) -35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)-35€ по лице


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

Битола (Пред спортска Сала) - 30€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола -30€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -35€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола - 35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола -35€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола -30€ по лице

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

Деца до 1,99 години бесплатно

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
*Важат Општите услови на СКТМ 


ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес

05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удовo

04:00 h Скопје (Дрводекор)

04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики:

04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

 

Поаѓање од Грција:

15:15 h локално време, ( 14:15 h мак.време) Неа Потидеа
15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Калитеа
14:45 h локално време, ( 13:45 h мак.време) Полихроно
14:30 h локално време, ( 13:30 h мак.време) Ханиоти
14:15 h локално време, ( 13:15 h мак.време) Пефкохори