ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
СИЦИЛИЈА 2019
Kassandra - Flegra Palace 4* - Pefkohori
Flegra Palace 4* - Pefkohori
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА!!!
-10% за резервации до 31.03.2019

 
Локација: се наоѓа во Пефкохори
Сместување: Хотелските соби се опремени со клима уреди, ТВ, DVD player, фрижидер, сеф
Услуга: ноќевање со појадок 
Содржини: ресторан, отворен базен
Плажа: 150 м од песочна плажа.
Спорт и забава: терен за одбојка, надворешен базен


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. За пократок престој можна е доплата (информации во агенција)    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD). 

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање
Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.