ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
Hanioti - Vila Tania
Vila Tania

Вила Таниа, се наоѓа во Ханиоти, на неполни 100м оддалеченост од плажа. Вилата располага со трокреветни и четворокреветни студиа, сите лоцирани на приземје, со сопствена тераса со поглед кон двор со зеленило. Во самиот двор има тоалети и простор за чекање за прием на гости и при заминување на гостите.  Сите сместувачки единици имаат стандардни легла, со чајна кујна (решо, мини фижидер, основен прибог за готвење и јадење, за припрема на лесни оброци) тоалет, ТВ, интернет (квалитетот и брзината на интернетот не ги гарантираме) клима вклучена во цената.

 • -Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава. 
 • -Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
 • -Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

 

На промо цените не следува попуст и не се комбинира попустот за 2 последователни термина. 

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.05.2024

 

ВИЛА ТИНА -  ХАНИОТИ

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќ.

1/3  (студио за 3 лица) приземје

1/4  (студио за 4 лица)  приземје

Промо

16.05-23.05.2024

7

149

189

Промо цена

23.05-30.05.2024

7

209

239

Промо цена

30.05-06.06.2024

7

339

369

 

06.06-13.06.2024

7

439

469

 

13.06-20.06.2024

7

479

509

 

20.06-27.06.2024

7

549

579

 

27.06-04.07.2024

7

579

609

 

04.07-11.07.2024

7

629

659

 

11.07-18.07.2024

7

649

679

 

18.07-25.07.2024

7

669

699

 

25.07-01.08.2024

7

679

709

 

01.08-08.08.2024

7

679

709

 

08.08-15.08.2024

7

679

709

 

15.08-22.08.2024

7

579

609

 

22.08-29.08.2024

7

529

559

 

29.08-05.09.2024

7

459

489

 

05.09-12.09.2024

7

419

459

 

12.09-19.09.2024

7

279

319

 

19.09-26.09.2024

7

219

249

Промо цена


Доплата за туристичка такса се врши на лице место, по соба на ден од 1,5еур. 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (четврток)

 • -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
 • -Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија) - 45еур по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
 • -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • -Битола -(Автобуска Станица Транскоп-на перон) – 40еур по лице
 • -Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • -Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50еур по лице
 • -Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 • -Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице

 

Организаторот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  , или промена на цената на горивото