ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
СИЦИЛИЈА 2019
Kassandra - Grandotel 4* - Hanioti
Grandotel 4* - Hanioti
EARLY BOOKING!!!
до -25% за резервации до 31.03.2019 

 

Локација: Хотелот е оддалечен 72 км. од аеродромот во Солун.
Сместувачки капацитети: Хотелот располага со 146 соби, 50 suites and 56 spacious rooms, 40 Panorama Junior Suites и  Junior Suites Grand Balcony (бања, туш, кафемат, клима, интернет).
Услуга: HB+
Плажа: На самата плажа.
Хотелски содржини: спа центар, парна бања, тајландска масажа, фитнес центар, пинг понг, одбојка, фудбалски игралишта, музички прослави, паркинг, базен, приватна плажа, бар.


РЕДОВНИ ЦЕНИ


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање 
 
Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.