BOROVEC - Radina's Way 4*
Radina's Way 4*

http://www.radinasway.com/en/

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

- 15% попуст за резервации направени до 31.10.2020

- 10% попуст за резервации направени до 30.11.2020 

Бонус: 7=6 за период на престој 01.12-27.12.2020 и 01.03-31.03.2021 

**Попустот за рани резервации СЕ комбинира со БОНУСИТЕ !!!

RADINAS WAY 4*  BOROVEC

ПОЛУПАНСИОН

01.12. - 18.12

01.03 - 31.03

19.12 - 27.12

04.01 - 24.01

28.12 - 03.01

25.01- 21.02

22.02 - 28.02

По лице во 1/2 соба

35,93 €

51,72 €

82,75 €

44,10 €

41,92 €

По лице во family room

40,83 €

57,16 €

87,10 €

49,54 €

46,82 €

По лице во апартман  Standard

46,27 €

62,61 €

92,55 €

54,44 €

51,72 €

По лице во апартман  LUX

51,17 €

68,59 €

96,90 €

59,88 €

57,16 €

 Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, релакс соба, фитнес, интернет

Попусти и доплати:

- Дете 0-1,99 – бесплатно
- Прво дете од 2-11,99 г. на дополнително легло со двајца возрасни – бесплатно
- Второ дете од 2-11,99 г. на дополнително легло со двајца возрасни – 50% попуст 
- Дете од 2-11,99 на стандардно легло – 20 % попуст; во период од 29.12.2019 – 03.01.2020 – попустот не важи
- Трет возрасен на дополнително легло – 20 % попуст

- Новогодишна вечера (задолжително) – 80 евра за возрасен и 40 евра за деца до 11,99 год

 

Капацитет на сместување:

Двокреветна соба - 2 возрасни + 1 дете до 11,99 год
Family соба -  2 возрасни + 2 деца до 11,99 год или 3 возрасни

Апартман Standard - 2 возрасни + 2 деца до 11,99 год или 3 возрасни

Апартман LUX   - 2 возрасни + 2 деца до 11,99 год или 3 возрасни

 

Минимум престој во период 28.12.-02.01.2021 е 5 ноќевања.

Минимум престој 2 ноќевања за цел период.

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ