ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2019 - АЛБАНИЈА
СИЦИЛИЈА 2019
KOPAONIK - Kraljevi Cardaci (апартмани)
Kraljevi Cardaci (апартмани)

Апартмани зима 2018/2019

10% ПОПУСТ за резервации до 30.09.2018.

(уплата на 30% од вредноста на аранжманот при резервација)

5% ПОПУСТ за резервации од 01.10. до 30.09.2018.

(уплата на 30% од вредноста на аранжманот при резервација)

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН НА ДЕН

ПЕРИОД

СМЕНА

1/3 STUDIO

1/4 APARTMAN

1/6 APARTMAN

 

 

Ski Opening – посебна понуда

02.12. – 16.12.

нед/нед

35

48

57

16.12 – 23.12. Aкција 5 = 7

нед/нед

42

55

78

23.12. – 30.12.

нед/нед

50

75

90

30.12. – 06.01.

нед/нед

75

100

115

30.12. – 06.01. Помалку од 7 ноќи

нед/нед

95

125

140

06.01. – 13.01.

нед/нед

50

75

90

13.01. – 20.01.

нед/нед

50

75

90

20.01. – 27.01.

нед/нед

45

65

80

27.01. – 03.02.

нед/нед

45

65

80

03.02. – 10.02.

нед/нед

65

85

100

10.02. – 17.02.

нед/нед

65

85

100

17.02. - 10.03.

нед/нед

42

52

68

10.03. – 07.04. Акција 5 = 7

нед/нед

35

48

57

Цените се во евра, плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден.

AКЦИЈА 5 = 7 - за наем на апартман плаќате 5 ноќи, добивате 2 ноќи гратис!

Цената вклучува:

 • Наем на студио / апартман
 • завршно чистење, струја,  вода,  греење, постелнина, пешкири
 • превоз до скијалиштето пет пати на ден за време на работа на жичарата
 • користење на ски остава со ски сервисот на 30 m оддалеченост од патеката„Malo jezero” (покрај е и големиот паркинг кој се доплаќа)
 • Ваучер со15% попуст за дневна карта за SPA & WELLNESS центарот: затворен базен 14×6 m со jacuzzi, финска сауна, био сауна, парна бања, амам, солена пештера, kneipp базен, тепидариум. Сите гости добиваат бањарки, пешкири и папучи.  
 • *Влез е дозволен за деца над 12 г
 • Детска зона содржи: Baby базен 6х4 м (длабочина 0,4 м), детски базен 13х11 м (длабочина 1м), тобогани

Цената не вклучува (задолжителна доплата на лице место):

 • Такса за престој 100 дин на ден возрасни, 50 дин на ден деца од7 - 15 г. Деца помала од 7 г не плаќаат.
 • Осигурување 20 дин по лице на ден плаќаат сите.

Доплати (опционално):

 • Полупансион(шведска маса – појадок и вечера): возрасни 15 евра по лице на ден, деца од 2 - 12 г 9 евра на ден.
 • Поединечно: појадок – 5 евра возрасни, 3 евра деца, вечера – 10 евра возрасни, 6 евра деца. (Во случај да престојуваат помалку од 30 гости во хотелот, пансионските оброци се служат по принцип сет мени)

Начин и услови на плаќање:

 • Со резервација задолжителна уплата од најмалку 30% од вкупната сума на аранжманот, останатиот дел најмалку 20 дена пред пристигнувањето.

Политика на откажување:

 • 30 или повеќе денови пред почетокот само административни трошоци (10% од вкупната сума)
 • 29 -15 дена пред30%
 • 14 – 8 дена пред50%
 • 7 – 1 ден пред 70%
 • на денот или подоцна 100%
 • Во случај на предвремено напуштање на хотелот, хотелиерот нема обврска на враќање на сумата.

По направена резервација промена на терминот само на барање со согласност на хотелот. Неповолни временски услови нема да се земат во предвид како причина за откажување на резервација