ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2019 - АЛБАНИЈА
СИЦИЛИЈА 2019
KOPAONIK - Club A 3*
Club A 3*

Попуст за рана уплата -10% попуст за резервации направени до 31.10.2018(Попустот се пресметува на база Ноќевање за ограничен број на соби)

*Наведените цени се однесуваат за сместување во двокреветна соба, по лице, од ноќ, на база полупансион (појадок и вечера на база шведска маса).За време на оброците не се вклучени пијалоци.

Пријавување

Одјавување

Смена

Мин.Престој

Бр.на ноќи

Услуга

1/2 Стандарт

1/3 Стандарт

1/1 Стандарт

Краток Престој

Иклучиво 7 дена пред терминот

1/2 Стандарт

1/3 Стандарт

1/1 Стандарт

06.12.18

12.12.18

Чет/Сре

3,5,6

НВ

52€ 

70€ 

 

 

 

12.12.18

17.12.18

Сре/Пон

5

НВ

69€ 

95€ 

 

 

 

17.12.18

28.12.18

/

3,4,5,7

НВ

54€ 

74€ 

 

 

 

28.12.18

03.01.19

Пет/Чет

6

НВ

120€ 

170€ 

 

 

 

30.12.18

03.01.19

Нед/Чет

4

НВ

127€ 

175€ 

 

 

 

30.12.18

06.01.19

Нед/Нед

7

НВ

98€ 

135€ 

 

 

 

03.01.19

06.01.19

Чет/Нед

3

НВ

87€ 

120€ 

 

 

 

03.01.19

08.01.19

Чет/Вто

5

НВ

74€ 

101€ 

 

 

 

03.01.19

13.01.19

Чет/Нед

10

НВ

63€ 

86€ 

10.01.2019-13.01.2019

74€ 

101€ 

06.01.19

13.01.19

Нед/Нед

7

НВ

63€ 

86€ 

17.01.2019-20.01.2019

80€ 

110€ 

13.01.19

20.01.19

Нед/Нед

7

НВ

63€ 

86€ 

24.01.2019-27.01.2019

76€ 

105€ 

20.01.19

27.01.19

Нед/Нед

7

НВ

69€ 

95€ 

31.01.2019-03.02.2019

103€ 

143€ 

27.01.19

03.02.19

Нед/Нед

7

НВ

65€ 

89€ 

07.02.2019-10.02.2019

103€ 

143€ 

03.02.19

10.02.19

Нед/Нед

7

НВ

87€ 

120€ 

14.02.2019-17.02.2019

103€ 

143€ 

10.02.19

17.02.19

Нед/Нед

7

НВ

87€ 

120€ 

21.02.2019-24.02.2019

97€ 

111€ 

17.02.19

24.02.19

Нед/Нед

7

НВ

87€ 

110€ 

28.02.2019-03.03.2019

74€ 

101€ 

24.02.19

03.03.19

Нед/Нед

7

НВ

63€ 

86€ 

07.03.2019-10.03.2019

88€ 

121€ 

03.03.19

10.03.19

Нед/Нед

7

НВ

72€ 

98€ 

14.03.2019-17.03.2019

83€ 

113€ 

10.03.19

17.03.19

Нед/Нед

7

НВ

63€ 

86€ 

21.03.2019-24.03.2019

70€ 

91€ 

17.03.19

24.03.19

Нед/Нед

7

НВ

65€ 

90€ 

28.03.2019-31.03.2019

68€ 

93€ 

24.03.19

07.04.19

/

4

НВ

52€ 

70€ 

04.04..2019-07.04.2019

55€ 

89€ 

 

Услови за попуст за рана уплата

Попустот се пресметува дополнително на сите резервации направени до 31.10.2018. Попустот се пресметува на цената на ноќевањето (Оброците не подлежат на попуст).Туристичка такса и хотелско осигурување не се вклучени во цената и се плаќаат при правење на резервација.

 

 

Во вкупната цена е вклучено користење на следните услуги:

 • Полупансион (Појадок и Вечера)
 • Користење на Wi-Fi конекција низ целиот хотел
 • Користење на спа центарот(Внатрешен Базен,Џакузи)

 

Во вкупната цена не е вклучено:

 • Туристичка такса: Возрасни 1€, Деца 0 -7 год. Бесплатно ; 7 -15 год. Плаќаат  0,50€ , деца од 15 год. плаќаат како возрасен
 • Хотелско Осигурување: Возрасен0,50€ , Деца 0–4 год.-Бесплатно; Деца од  4-15 год.0,25€

 

 

 

НАПОМЕНА:

 • Пријавување во хотел 14:0h / Одјавување во хотелот10:30h
 • Ран check in или доцен check out се достапни во зависност од слободниот капацитет и подлежат на доплата.

 

Дочек на Нова Година:

-Свечена вечера со музички програм на 31.12.2018.- 60 EUR по лице

 

-Пијалоците не се вклучени за време на вечерата

 

Попуст за деца:

 • Деца од  0-7 год- не плаќаат за вечера.
 • Деца од  7-14 год- плаќаат  50% oд вкупната цена

 

Услови за сместување на деца:

 

 • Деца до4 год. со две полноплатежни суми доколку користи заеднички легло се сместува БЕСПЛАТНО
 • Деца од 4 дo 7 год.со две полноплатежни суми доколку користат заедничко легло – Плаќаат 50% oд наведената цена.
 • Деца од4 дo 12 год. со две или една полноплатежни  суми, плаќаат 70% oд наведената цена и користат посебно легло.

 

Во хотелот не е дозволен престој за домашни миленици:

 • Рeзервации со помал број на ноќевање од дозволениот или вон наведените смени, се на барање и потребни се 24h за потврда
 • Цените подлежат на промена согласно законските регулативи.