ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
ЛЕТО 2023 - ШПАНИЈА
RAZLOG - Murite 4*
Murite 4*

Murite Club Hotel 4*, Bansko area (РАЗЛОГ)

https://murite.bg/

Early booking попусти

15% попуст за резервации направени до 15.10, платени до 30.10.2022

10% попуст за резервации направени до 15.11, платени до 30.11.2022

Дополнителни попусти

7=6, 14=12 за престој во период 01.12.2022–22.12.2022 и 15.01.2023-28.01.2022 и  05.03.2023-15.04.2023

Екстра попустите се комбинираат со основните цени (не на доплатата за All Inclusive)

Тип на сместување

01.12.2022 - 23.12.2022 29.12.2022 - 26.12.2022 05.03.2023 - 15.04.2023 Полупансион

23.12.2022 - 25.12.2022 03.01.2023 - 14.01.2023 29.01.2023 -  18.02.2023 Полупансион

29.12.2022 - 02.01.2023 мин. престој 3 ноќи Полупансион

26.12.2022 - 28.12.2022 15.01.2023 - 28.01.2023 19.02.2023 - 04.03.2023  Полупансион

Person in Standard room     Orchidea building

31,61 €

41,42 €

59,95 €

38,15 €

Single Standard room Orchidea building

46,87 €

61,04 €

N/A

56,68 €

Person in Оne bedroom apartment Orchidea building

39,24 €

49,05 €

67,58 €

45,78 €

Person in Two bedroom apartment Orchidea building

31,07 €

41,42 €

59,95 €

38,15 €

Person in Three bedroom apartment Orchidea building

31,07 €

41,42 €

59,95 €

38,15 €

Person in Double Deluxe room  Azalia building

36,52 €

46,87 €

65,40 €

43,60 €

Single Deluxe room Azalia building

54,50 €

69,76 €

N/A

65,40 €

Person in One bedroom apartment Azalia building

44,69 €

54,50 €

73,03 €

51,23 €

Person in Two bedroom apartment Azalia building

36,52 €

46,87 €

65,40 €

43,60 €

Person in Three bedroom apartment Azalia building

36,52 €

46,87 €

65,40 €

43,60 €

Цената вклучува

Ноќевање со појадок и вечера по лице

Користење на внатрешен базен, фитнес, сауна, џакузи, интернет (рецепција) детстко катче, трансфер до ски гондолата

Максимално сместување

Single room Orchidea / Azalia - 1 pax

Double room Orchidea / Azalia - 2 pax

One bedroom Apartment Orchidea / Azalia - min. 2 pax, max.2+2 pax

Two bedroom Apartment Orchidea / Azalia - min. 4 pax, max. 4 + 2 pax

Three bedroom Apartment Orchidea / Azalia - min. 6 pax, max. 6 + 2 pax

Доплати

За All Inclusive - 14 еур по лице, 7 еур за деца од 5,99-13,99 години на дена

Попусти

Деца до 5,99 год се сместуваат бесплатно

Деца од 5,99 - 13,99 на редовно легло во двокреветна соба плаќаат 50% од цена на возрасен

Прво дете од 5,99 - 13,99 год на дополнително дете се сместува бесплатно

Второ дете од 5,99 - 13,99 на дополнително легло плаќа 50% од цена на возрасен

Трето возрасно лице плаќа 70%