ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2019 - АЛБАНИЈА
СИЦИЛИЈА 2019
KOPAONIK - Putnik 3*
Putnik 3*

Hotel Putnik е лоциран во најубавиот дел на Копаоник, Сончева Долина, на  1.650 m/надморска висина. Комплетно е реновиран и на своите гости им ги овозможува сите оние услови кои би го направиле вашиот одмор незаборавен. Располага со 116 сместувачки капацитети, односно 270 легла, од кои 83 модерни стандардни соби, 
13 фамилијарни соби и  6 луксузно опремени апартмани какои Супериор Вила Путник која е склоп во хотелот и располга со 6 фамилијарни и 8 стандардни соби. Бесплатно користење на SPA & WELLNESS центарот, во склоп на хотелот лоби бар, детско катче, фитнес центар, конгресна сала и сала за состаноци, ски остава во склоп на хотелот, спортски терени, паркинг, банкомат и продавница за сувенири. Секој ден хотелот организира трансфер со мини бус до центарот на ски центарот, според фиксно определена саатница.

-10% попуст за резерваци до 31.10.2018

HOTEL PUTNIK KOPAONIK 4*

SUPERIOR VILLA PUTNIK KOPAONIK 4*

Период

Мин. Прес.

Услуга

1/2

 1/3

1/1

1/3

1/4

Мин 4 лица

1/2

1/3

1/1

1/3

1/4

 

 

 

Стандард

Стандард

Фамилијарна

Апартман

Стандардна

Стандардна

Фамилијарна

01.12-22.12

3

 

 

ПП
полупансион

49

74

54

54

64

96

70

23.12-29.12

3

59

89

65

65

77

116

85

30.12

7

74

111

81

81

96

144

105

31.12

7

109

164

120

120

142

213

156

01.01-05.01

7

74

111

81

81

96

144

105

06.01-19.01

 

59

89

65

65

77

116

85

20.01-02.02
детска недела

7

59

89

65

65

77

116

85

03.02-09.02

7

74

111

81

81

96

144

105

10.02-16.02

7

79

119

87

87

103

155

113

17.02-16.03

7

59

89

65

65

77

116

85

17.03-06.04

3

49

74

54

54

64

96

70

 

 

 

  • Цените се изразени во евра по лице од ноќевање. За престој помал од наведениот број на ноќи, цената се зголемува за 20% по лице од ден
  • Доплата за еднокреветна соба изнесува 50% од дадената цена
  • Свечена новогодишна вечер на 31.12.218 е вклучена во цената како и Божиќна вечер 25.12.2018 и 07.09.2019

 

Услови за деца:

· Деца до 2,99 год имаат бесплатен престој

· Деца од 3-12год. со две полноплатежни суми плаќаат 70% од цената доколку користат посебно легло или 50% од цената ако користат заедничко легло

 

Детска недела од 20.01-02.02.2019

· Деца до 12 год со две полноплатежни суми се сместуваат Бесплатно на посебно и заедничко легло. Со едно возрасно лице, само едно дете отварува гратис престој

· 20% попуст за наем на ски опрема за деца и возрасни

· 20% попуст за групна ски школа за деца и возрасни

· Доколку се користи групна ски школа и наем на опрема се одобруа попуст од 30% на двете услуги

 

 

Во цената е вклучено:
 * Ноќевање на база полупансион(Појадок и Вечера) на база шведска маса
* Неограничено користење на содржините SPA & Wellness
* Затворен базен за возраснич; затворен базен за деца;

*Џакузи
*Финска сауна, инфрацрвена сауна

*Руска бања
* Тепидариум
*Фитнес центар
 *Паркинг
                                                                        Check inn 14.00h

                                                                        Check out 10.00h


          
Во вкупната цена не е вклучено:

  • Mасажа и хамам (потребна е претходна резервација)
  • Туристичка такса – по лице од ден
    - Возрасни 1€, деца 7-15год 0,50€, 0-7 год. не плаќаат туристичка такса
  • Хотелско осигурување
    -  0,25€ по лице од ден (задолжително плаќаат сите гости)