ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2019 - АЛБАНИЈА
СИЦИЛИЈА 2019
BOROVEC - Borovets Hills 5*
Borovets Hills 5*

Hotel Borovets Hills 5*, Borovets

https://borovetshills.eu/

5% попуст за резервации до 30.11, платени до 30.11.2018

7=6 за престој во период 20.01-09.02.2019 и 24.02-31.03.2019

Попустите не се комбинираат

Цените се дадени по лице на ноќ во двокреветна соба или цена за две лица (за студио и апартман)

Услуга Полупансион

 

Цените се изразени во евра, плаќање во денари по курс 1 еур = 62 мкд

Тип на сместување

01.01.2019-19.01.2019 10.02.2019-16.02.2019

28.12.2018-31.12.2018

20.01.2019-09.02.2019 17.02.2019-23.02.2019

10.12.2018-27.12.2018 24.02.2019-31.03.2019 01.04.2019-30.04.2019

Person in Double room

53,79 €

90,19 €

44,55 €

35,86 €

Child up to 11.99 y on extra bed

21,73 €

36,40 €

18,47 €

14,67 €

Child up to 11.99 y on regular  bed

32,60 €

55,42 €

27,71 €

21,73 €

Adult on extra bed

32,05 €

63,57 €

31,51 €

24,99 €

Studio for 2 pax                                  

124,96 €

197,76 €

102,14 €

81,50 €

Child up to 11.99 y on extra bed

24,99 €

39,66 €

20,65 €

16,84 €

Child up to 11.99 y on regular  bed

38,03 €

59,76 €

30,97 €

24,45 €

Adult on extra bed

44,55 €

69,54 €

35,86 €

29,34 €

 Apartment for 2 pax

138,00 €

210,80 €

114,09 €

91,27 €

Child up to 11.99 y on extra bed

28,25 €

42,38 €

22,82 €

18,47 €

Child up to 11.99 y on regular  bed

41,29 €

63,57 €

34,77 €

28,25 €

Adult on extra bed

47,81 €

73,89 €

40,20 €

32,60 €

Apartment Lux for 4 pax

189,07 €

262,96 €

165,16 €

132,57 €

Child up to 11.99 y on extra bed

19,02 €

26,62 €

16,84 €

13,58 €

Adult on extra bed

33,14 €

45,64 €

29,34 €

23,36 €

Single room

74,98 €

127,13 €

63,02 €

51,07 €

Цените вклучуваат

Ноќевање со појадок и вечера

Користење на базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес

Интернет, паркинг, сеф

Максимално сместување

Single room 1 pax

Double room 2 + 1 pax

Studio 2 + 2 pax

Apartment 2 + 2 pax

Apartment Lux minimum 4 adults, maximum 4 + 2 pax

Доплати

Новогодишна вечера - 80 еур за возрасен, 40 еур за дете од 4-11.99 год

Попусти

 

Деца до 3.99 год се сместуваат бесплатно