BOROVEC - Borovets Hills 5*
Borovets Hills 5*

https://www.borovetshills.com/

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

- 5% попуст за резервации направени до 30.11.2020 

Бонус:  7=6 за период на престој  17.01-06.02.2021 и 28.02-30.04.2021

**Попустот за рани резервации  НЕ се комбинира со БОНУСИТЕ !!!

BOROVETS HILLS 5*, BOROVETS

ПОЛУПАНСИОН

02.01- 16.01 07.02- 20.02  

 28.12- 01.01  

17.01 - 06.02 21.02 – 27.02 

10.12 - 27.12   28.02 – 30.04

По лице во двокреветна соба 

67,51 €

108,88 €

54,44 €

44,10 €

По лице во студио 

158,96 €

239,54 €

126,30 €

101,26 €

По лице во апартман 2+2

174,21 €

270,02 €

141,54 €

113,24 €

По лице во апартман Lux -  4+2

259,13 €

430,08 €

206,87 €

167,68 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера по лице на ден,  користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, џакузи, транспорт до ски лифтовите, паркинг и интернет.

Доплати и попусти : 

Дете до 3,99 год - бесплатно

Дете од 4-11,99г на дополнително легло со двајца возрасни - 60% попуст
Дете од 4-11,99г на редовно легло со двајца возрасни - 40% попуст
Возрасен на дополнително легло – 30 % попуст

Доплата за Новогодишна вечера: возрасни - 90€ , за деца од 4 до 11,99год. 35€

 

Капацитет на сместување:

Двокреветна соба - 2 возрасни + 1 дете до 11,99 год

Студио - 2 возрасни + 2 деца до 11,99 год

Апартман  -  2 возрасни + 2 деца до 11,99 год или 3 возрасни

Апартман LUX - 4+2 (минимум 4 возрасни) или 5 возрасни

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ