ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
ЛЕТО 2023 - ШПАНИЈА
Thassos - Vila Argiri
Vila Argiri

ВИЛА АРГИРИ - СКАЛА ПОТАМИА, GOLDEN BEACH

Опис на соби:
Тип на студија: Двокреветни, трокреветни и четирикреветни. Вкупно 6 студија. Во собите има соодветен број кревети, опремена кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата 7 еур на ден).

Влегување во собите: 14:00 часот по локално време;
Напуштање на собите: 09:00 часот по локално време;

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), a преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител. Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, а во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.
Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)
Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости
Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро
Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале. Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

 

Термин Број ноќевања 1/2 студио 1/2+1 студио 1/3 студио 1/4 студио
02.06 - 09.06.23 7 ноќевања 129€ 129€ 139€ 159€
09.06 - 16.06.23 7 ноќевања 169€ 169€ 179€ 199€
16.06 - 23.06.23 7 ноќевања 209€ 209€ 219€ 239€
23.06 - 30.06.23 7 ноќевања 249€ 249€ 259€ 279€
30.06 - 07.07.23 7 ноќевања 309€ 309€ 319€ 339€
07.07 - 14.07.23 7 ноќевања 349€ 349€ 359€ 379€
14.07 - 21.07.23 7 ноќевања 409€ 409€ 419€ 439€
21.07 - 28.07.23 7 ноќевања 449€ 449€ 459€ 479€
28.07 - 04.08.23 7 ноќевања 449€ 449€ 459€ 479€
04.08 - 11.08.23 7 ноќевања 449€ 449€ 459€ 479€
11.08 - 18.08.23 7 ноќевања 449€ 449€ 459€ 479€
18.08 - 25.08.23 7 ноќевања 449€ 449€ 459€ 479€
25.08 - 01.09.23 7 ноќевања 369€ 369€ 379€ 399€
01.09 - 08.09.23 7 ноќевања 299€ 299€ 309€ 329€
08.09 - 15.09.23 7 ноќевања 239€ 239€ 249€ 269€
15.09 - 22.09.23 7 ноќевања 169€ 169€ 179€ 199€
22.09 - 29.09.23 7 ноќевања 129€ 129€ 139€ 159€

 

Цената вклучува:

* 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)

* Користење на Wi-Fi

* Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)

* Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости

* Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро

* Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале.

Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

Цената не вклучува:

* туристичка такса од 0,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот

*Превоз

*Патничко осигурување

* Доплата за користење на клима уред се плаќа на лице место 7 еур на ден

 

Напомена:

*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!

*агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.

*резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст

*доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.

*за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

 

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :

• Скопје 60€ • Штип 70€ • Битола 60€

• Велес 60 € • Радовиш 70€ • Прилеп 60€

• Неготино 60€ • Струмица 70€ • Струга 60€

• Граничен премин 60€ Охрид 60€

 

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно

* Задолжителна доплата за траект - 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години

*** потребен е минимум од 20 лица за реализација на автобускиот превоз (во случај на помал број на пријавени лица превозот ќе биде со минибус и зголемување на цената за 10 евра)

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува возилото.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 


Време и место на поаѓање за превоз на релација Скопје - Тасос (секој Петок):
Скопје 03:00h Скопје (Дрводекор)
Велес 03:30h Велес (бензинска пумпа, Мотел Македонија)
Штип 02:40h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес
Радовиш 03:30h Радовиш (Makpetrol бензинска на излез од Радовиш) - трансфер до Смоквица
Струмица 04:00h Струмица (Makpetrol бензинска нов кружен тек) - трансфер до Смоквица
Неготино 04:00h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
Смоквица 04:40h Смоквица (бензинска пумпа, Смоквица)
Граничен премин Богородица 05:00h (бензинска пумпа Шимов)

Цена и време на поаѓање за превоз на релација Битола - Тасос (секој Петок):
Битола 02:00h Битола (автобуска станица)
Прилеп 02:30h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – трансфер до Битола
Струга 00:15h Струга (хотел Дрим) – трансфер до Битола
Охрид 00:30h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил, излез од Битола) – трансфер до Битола
Кичево 00:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – трансфер до Битола
Ресен 01:15h Ресен (спроти автобуска станица) – трансфер до Битола

Попусти за деца и возрасни
Дете 0-1,99 бесплатно доколку не користи седиште
Дете 2-11,99 има попуст -10евра од цената за возрасен
За користење на превоз во еден правец – нема попуст
*цените се дадени по лице