ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
СИЦИЛИЈА 2019
Polihrono - Vila Poseidonio
Vila Poseidonio

-10% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.03.2019

 

На 100м. од плажа се наоѓа Вилата Поседонио која располага со 1/2 +1 студија (соба собрачен кревет и помошен во кујната) и 1 / 4 апартмани (соба со брачен кревет и две софи на пуштање во кујната) опремени со тоалет, кујна, тераса, ТВ и со клима . Студијата и апартманите се состојат од една- спална и посебна кујна.

Смена

Период

Ноќевања

1/2+1

апп 1/4

1

26.05-02.06

7*

80

100

2

02.06-09.06

7*

100

125

3

09.06-16.06

7*

120

155

4

16.06-23.06

7*

140

180

5

23.06-30.07

7*

160

200

6

30.07-07.07

7*

180

220

7

07.07-14.07

7*

215

245

8

14.07-21.07

7*

220

255

9

21.07-28.07

7*

220

255

10

28.07-04.08

7*

220

255

11

04.08-11.08

7*

215

255

12

11.08-18.08

7*

200

245

13

18.08-25.08

7*

170

220

14

25.08-01.09

7*

150

200

15

01.09-08.09

7*

130

180

16

08.09-15.09

7*

110

150

17

15.09-22.09

7*

80

120

 

Цените се изразени во евра во денарска противвредност

1еур=62 мкд

-За патување со сопствен превоз од цената се намалува 15 евра по лице.

-Трето и четврто лице гратис

-Доплата за превоз: 35 евра за возрасни , 25 евра за деца до 12 години

-За уплатени два последователни аранжмани 7+7, одобруваме 10% попуст на вториот аранжман.

-Во студиjата е дозволено сместување на лица во согласност со предвидениот број на кревети, преку дозволениот капацитет може да се смести само едно дете до 6 години.

-Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

-Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување. –

-Во цената не е вклучено патничко здравствено осигурување.

-При промена на цената ( зголемување или намалување на истата) нема да се менува веќе договорената услуга.

ИнТравел - Димитрије Чуповски 26, Скопје Телефон: +389 2 3121 551 E-mail: info@intravel.com.mk

 

-При отказ на аранжман уплатен со попуст, важат условите за отказ согласно редовниот ценовник и општите услови за патување.

-Доколку се прави промена на термин уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник – се губи правото на попуст.

-Попустот за рана уплата и попустот 7+7 не може да се комбинираат.

НАПОМЕНА

Превозот се извршува со автобус или минибус согласно пријавените патници и оди до соодветното место каде може да застане според локалните сообраќајни услови, Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување, Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.