Hanioti - Vila Maria
Vila Maria

Вила “Maria” се наоѓа во центарот на Ханиоти, односно на самиот плоштад и нa oколу неколку минути од плажа. Располага со 1/2 и 1/3 студија со редовни легла,  на I и II кат. Сите се комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер...), тоалет, крпи за лице и тело, клима (БЕСПЛАТНА), ТВ, како и бесплатен   интернет, гардеробер, сушара, широки балкони со тенди за сонце и масичка со столчиња со поглед на плоштадот, кон многуте барови, ресторани, продавници... 

GPS Coordinates:   40.000297, 23.573473

10% попуст за целосна уплата до 01.03.23 

5% попуст за целосна уплата до 01.04.23

"Maria"
Ханиоти
МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
20 27 3 10 17 24 1 8 15 22 29 5 12 19 26 2 9 16
7 7 7 7 7 7 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7
1/2 студио 95 115 135 165 195 215 380 410 440 440 440 440 440 235 205 175 145 115
1/3 студио 105 125 145 185 225 245 420 450 490 490 490 490 490 265 235 205 175 125
1/3+1 студио 115 135 155 195 235 255 450 480 520 520 520 520 520 285 255 215 185 135
Опис цени по лице со превоз цени за наем на студио без превоз цени по лице со превоз

 

НАПОМЕНА

- Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
- Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
- Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
- При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
- Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
- Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години - БЕСПЛАТНО;
- Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
- Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
- Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неотино / Гевгелија;
- Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата (на булеварот);
- Клима и Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО!!
- Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.
ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

- За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
- За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
- Доплата за туристичка такса - 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
- Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
- Доплата за патничко осигурување /Информации во агенција/.

 
Автобуски превоз ХАНИОТИ, според термини од табелата Патни информации
Град на поаѓање Mесто на поаѓање Време на поаѓање Скопје - Ханиоти (340km)
Куманово: (бензинска Макпетрол - автопат) 04:15h
Скопје - Солун - Неа Модања - Калитеа - ХаниотиАвтопат (Е75)Трошоци во еден правец:
Патерини во Македонија (280ден)
Патарини во Грција (2.60€)
Скопје: (паркинг пред VIP хотел наспроти саем) 05:00h
Штип: (паркинг пред нова пошта) 05:00h
Велес: (бензинска Макоил, мотел Македонија) 05:45h
Неготино: (бензинска, Макпетрол) 06:15h
Г.П. Богородица: (бензинска, Oкта / Богородица) 07:00h
Поаѓање од Ханиоти: 14:10 по МК време / 15:10 по ГР време (на околу 100m од вилата)