ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Thassos - Vila Aleksandra
Vila Aleksandra

Вила Александра е лоцирана во Лименас во близина на шеталиштето со таверни и дуќани , на 300 м. оддалеченост до најблиската плажа и околу 700 м. од градската плажа. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студија, опремени со кујна, ТВ, клима (со доплата),Wi - Fi и сопствена тераса.

 

10% Попуст за резервации до 30.04.2022

Цените се дадени по лице за 7 ноќевања

термин

Број на ноќи

1/2 студио (еко)

1/2 студио (стандард)

1/3 студио (стандард)

 

 

мин. 2 лица

мин. 2 лица

мин. 3 лица

27.05.2022

7* вклучен превоз

59€

69€

59€

03.06.2022

7* вклучен превоз

79€

99€

79€

10.06.2022

7* вклучен превоз

89€

109€

89€

17.06.2022

7* вклучен превоз

109€

129€

109€

24.06.2022

7* вклучен превоз

129€

149€

119€

01.07.2022

                7

129€

149€

119€

08.07.2022

7

139€

169€

129€

15.07.2022

                7

149€

179€

139€

22.07.2022

7

169€

199€

159€

29.07.2022

                7

169€

199€

159€

05.08.2022

7

169€

199€

159€

12.08.2022

                7

159€

179€

129€

19.08.2022

7

139€

169€

129€

26.08.2022

7* вклучен превоз

129€

159€

119€

02.09.2022

7* вклучен превоз

109€

129€

109€

09.09.2022

7* вклучен превоз

99€

119€

99€

16.09.2022

7* вклучен превоз

89€

109€

89€

23.09.2022

7* вклучен превоз

69€

79€

69€

 

Дополнителни информации
* Дете 0-5.99г со 2 возрасни лица во соба - бесплатно без помошен кревет
*Дете 6-11.99г со 2 возрасни лица во соба на дополнително - 10% попуст
* клима - 5 евра по соба на ден (опционално)
* задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 0,5 евра по соба на ден
* задолжителна доплата за "handling fee" на локалната агенција (се плаќа во агенција) - 10 евра по лице / 5 евра за деца до 12 години
* во собите има опремена мини кујна
* доплата за автобуски превоз на релација Скопје - Тасос - Скопје - 60 евра за возрасни ( 40 евра за деца 2-12 години, 0-2 години БЕСПЛАТНО (не користи седиште))
* Задолжителна доплата за траект - 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години (важи за пакетите со * кои се со превоз и за оние кои користат организиран превоз)
*** потребен е минимум од 20 лица за реализација на автобускиот превоз (во случај на помал број на пријавени лица превозот ќе биде со минибус и зголемување на цената за 10 евра)
* за уплата на 2 споени термини се одобрува 10% попуст на вториот термин (попуст не се комбинира со "Early booking" попусти)
* смените наведени со * се за пакет аранжман со вклучен превоз