ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
ЛЕТО 2023 - ШПАНИЈА
Gerakini - Decauville Apart Hotel
Decauville Apart Hotel

Апарт-хотел Декавил се наоѓа на влезот во Геракини, оддалечен е околу 30 метри од најубавиот дел на песочната плажа. Апарт хотелот се состои од  двокреветни, 1/2+1 со фотеља на расклопување (погодна за деца до 11,99год) 1/2+1 со кревет на извлекување (големина за возрасен)  и четворокреветно студио (на приземје) , останатите соби се лоцирани на приземје, први и втори кат, дел од нив гледаат странично на море. Исто така една двокреветна соба има можност за сместување на лице со посебни потреби, т.е има механизам за влез во соба преку тераса, доколку користи количка за движење. Собите се опремени со квалитетен мебел и новоизградени, комплетно опремени кујни, сопствен тоалет, ТВ, клима која се доплаќа во објектот (5 евра на ден) и интернет вклучен во цената. Во склоп на вилата има мал ресоран, каде се служи кафе и пијалоци, наутро може да се подготви појадок по пристапни цени (ладен и топол појадок)

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 06.01.2023

GERAKINI - DECAVILLE

НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

 

1/2 gv

1/2 ssv

1/2+дете ssv

1/2+1 возр

1/3 стд

1/4 студио

20.05-27.05.2023

79

99

109

129

159

179

27.05-03.06.2023

119

139

149

159

199

219

03.06-10.06.2023

179

199

209

229

239

259

10.06-17.06.2023

259

279

289

299

319

339

17.06-24.06.2023

289

309

319

329

349

369

24.06-01.07.2023

349

369

379

389

409

429

01.07-08.07.2023

409

429

439

449

479

499

08.07-15.07.2023

409

429

439

449

479

499

15.07-22.07.2023

409

429

439

449

479

499

22.07-29.07.2023

469

494

509

519

559

579

29.07-05.08.2023

469

494

509

519

559

579

05.08-12.08.2023

469

494

509

519

559

579

12.08-19.08.2023

459

469

479

489

529

559

19.08-26.08.2023

319

339

349

359

409

429

26.08-02.09.2023

279

299

309

319

369

389

02.09-09.09.2023

189

209

219

229

259

279

09.09-16.09.2023

159

179

189

199

219

239

16.09-23.09.2023

99

119

129

139

149

169

23.09-30.09.2023

69

89

99

109

119

129

 

Во цената не е вклучена туристичка такса од 0,5еур на ден, се плаќа во објектот

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ситонија – Геракини (секоја САБОТА)

Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
Велес (БП Макоил) -45еур по лице
Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 55еур по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45еур по лице
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ситонија:
-3:00 Битола (спортска сала) -45еур

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините) и неможе да се комбинира со попустот за рана резервација

Координати 40.27074260478382, 23.44301272883603