ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Ammouliani - Vila Demi
Vila Demi

10% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 15.01.2020

5% ПОПУСТ ЗА 40% АВАНС ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА И ДОПЛАТА ДО 01.05.2020

 

Куќата е оддалечена околу 70 m од плажата Kalopigado, околу 100 m од најдобрата плажа Alikes, a на 1.5 km од селото Amuljani. Demi е на благо возвишение во живописниот амбиент, опкружена со маслини и зеленило. Самата позиционираност и дава можност за единствен поглед на двете преубави ували и плажи Alikes и Kalopigado, од кој застанува здивот. Од терасата на куќата, со првото утринско кафе, ќе уживате во изгрејсонцето, a во вечерните часови со чаша вино ќе го испратите зајдисонцето. На околу 100 m од куќата, на почетокот на плажата Alikes, се наоѓа најпознатиот beach bar на островот - Savana, каде можете со конзумација на пијалок да ги користите лежалките и чадорите. На околу 150 m се наоѓа авто камп во кој има мини маркет, a на околу 200 m е таверна со традиционални специјалитети на грчката кујна. Студијата и апартманите се сместени на приземјето и на катот, пространи и предвидени за сместување 3-4 лица. Содржината ја надополнува  пространиот двор со неколку скари, како и паркинг.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ПО СТУДИО/АПАРТМАН ЗА НАЕМ НА 10 НОЌЕВАЊА

Тип на сместување

02.06.-
12.06.

12.06.-
22.06.

22.06.-
02.07.

02.07.-
12.07.

12.07.-
22.07.

22.07-
01.08.

01.08.-
11.08.

11.08.-
21.08.

21.08.-
31.08.

31.08.-
10.09.

10.09.-
20.09.

20.09.-
30.09.

1/3 studio P/M

235

425

545

625

685

725

725

725

645

525

395

235

1/4 studio P/M

255

445

575

655

715

755

755

755

675

555

425

255

1/4 app P/M

285

525

655

725

795

835

835

835

745

615

475

275

1/4 studio FP/M

315

565

695

785

855

895

895

895

795

675

535

315

Легенда: 1/3 и 1/4 studio P/M - studio со поглед на море приземје, 1/4 studio FP/M – studio со фронтален поглед на море на I кат, 1/4 app P/M – apartman со поглед море приземје.
1/4 studio* - студио со два обични кревета од кои се извлекува по еден кревет со големина 190cm*85cm.

Напомени

-Услови за деца во студио/ апартман две деца до 10 г. Можат да користат еден кревет. Дете 0-3 г може да престојува без сопствен кревет.
- Користење на климата и пешкирите вклучено во цената.
-Бесплатен WI-FI: АГЕНЦИЈАТА НЕ МОЖЕ ДА ЈА ГАРАНТИРА БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТОТ И НЕ Е ОДГОВОРНА ВО СЛУЧАЈ НА СЛАБ СИГНАЛ И СНЕМУВАЊЕ НА ИНТЕРНЕТ ЗАРАДИ ТЕХНИЧКИТЕ ПРОБЛЕМИ НА ГРЧКИТЕ ОПЕРАТОРИ.

 

Тип на сместување:

1/3 studio - во една просторија чајна кујна, еден брачен и еден обичен кревет.  
1/4 studio -  во една просторија чајна кујна и два брачни кревета.
1/4 studio*- во една просторија чајна кујна два обични кревета од кои се извлекува по еден кревет со големина 190cm*85cm.
1/4 apartman - во една просторија чајна кујна и два обични кревета и во друга просторија еден брачен кревет 

Во некои случаи можно е отстапување на димензиите на лежаите од нашите стандарди.

GPS КООРДИНАТИ: 40°19'15.0"N 23°54'46.3"E

 

СОДРЖИНА НА КУЌАТА: двор, паркинг, WI-FI, тераса

СОДРЖИНА НА СТУДИЈАТА: чајна кујна со садови и прибор, фрижидер, гарнитура за седење на тераса, клима, купатило, пешкири, решо, тераса, LCD TV

 

Tаксата за престој во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс) се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот)!

За валидна резервација без попуст е потребна уплата од мин. 40% од вкупната сума, во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 20 дена пред поаѓање.