Psakudia - Vila Alexandra
Vila Alexandra

Куќата се наоѓа на самата плажа во Псакудиа и сите тераси имаат директен поглед на море. Четворокреветните студија и апартмани се наоѓаат на приземје и на прв кат. Сите имаат TV, клима вклучена во јули и август, интернет. Пред куќата има лежалки и чадори, кои со купување пијалок се бесплатни. Позади куќата е простор за паркинг.

 

Период

Тип на сместување

Maкс.  бр. лица

25.05-04.06

04.06-14.06

14.06-24.06

24.06-04.07

04.07-14.07

14.07-24.07

24.07-03.08

03.08-13.08

13.08-23.08

23.08-02.09

02.09-12.09

12.09-22.09

22.09-03.10

Бр. на ноќи

 

 

10

10

10

10

10

10

10

10

10

10

10

10

11

1/2

studio DM

2

228

298

398

 

 

 

 

 

 

 

 

298

198

1/3

studio DM

3

248

328

448

498

 

 

 

 

 

 

448

348

228

1/4

Studio DM

3

278

348

498

548

598

648

698

698

698

598

498

398

248

1/2

Apartman DM

2

248

348

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

248

1/3

Apartman DM

3

278

378

548

 

 

 

 

 

 

 

 

448

278

1/2+2

Apartman DM

4

298

398

598

648

698

748

798

798

798

698

598

498

298

1/4

Apartman DM

4

328

428

638

688

738

788

838

838

838

738

598

498

298

Цените се во евра, плаќањето е во денари по курс 1еур=62ден

 

ПОПУСТИ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА

За период на престој:

20.05. - 23.06.2019

24.06. - крај на сезоната 2019

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 21.12.2018

20% ПОПУСТ

15% ПОПУСТ

*Можност за замена на попустот со гратис одмор од 10.-20.05. или од 10.-22.05 2018 во зависност од уплатениот одмор!

 

ПОПУСТИ ЗА УПЛАТА НА 40% ОД ИЗНОСОТ ВО ГОТОВО ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА

РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 21.12.2018 И ДОПЛАТА ДО 15.02.2019

15% ПОПУСТ

10% ПОПУСТ

РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 21.12.2018 И ДОПЛАТА ДО 1 МЕСЕЦ ПРЕД ПОЧЕТОК НА ОДМОРОТ

10% ПОПУСТ

5% ПОПУСТ