ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Europe 3+* - Paralia - Промо ценовник до 31.12

Цените се важечки за резервации направени до 31.12.19
Цените се со вклучен попуст за Рани Резервации

Минимум Престој

 1

 1

 3

 1

 1

Вид на Сместување

Услуга

Структура

01.05.20-09.06.20

10.06.20-10.07.20

11.07.20-31.08.20

01.09.20-15.09.20

16.09.20-17.10.20

Double Room - 

HB

2Ad

63.8

71.5

78.1

71.5

63.8

Double Room - 

HB

2Ad+1ad

88

99

106.7

99

88

Double Room - 

HB

2Ad+1ch(0-2)

63.8

71.5

78.1

71.5

63.8

Double Room - 

HB

2Ad+1ch(3-11)

79.2

89.1

96.8

89.1

79.2

Family Room - 

HB

2Ad+1ad+1ch(0-11)

117.7

132

143

132

117.7

Family Room - 

HB

2Ad+1ad+2ch(0-11)

143

160.6

173.8

160.6

143

Family Room - 

HB

2Ad+2ad

121

136.4

147.4

136.4

121

Family Room - 

HB

2Ad+2ad+1ch(0 - 11)

146.3

165

178.2

165

146.3

Family Room - 

HB

2Ad+2ch(0-11)

114.4

128.7

139.7

128.7

114.4

Family Room - 

HB

2Ad+3ch(0-11)

114.4

128.7

139.7

128.7

114.4

Single Room - Without Balcony

HB

1Ad

45.1

51.7

56.1

51.7

45.1

Single Room - Without Balcony

HB

1Ad+1ch(0-2)

45.1

51.7

56.1

51.7

45.1

Цените се дадени по соба на ноќ, изразени во евра

Услови за плаќање:

 • Резервации со специјални понуди - уплата 100% до 5 работни денови после датумот на креирање на резервацијата;
 • Early Booking резервации - уплата 50% до 5 дена по завршувањето на Early Booking понудата (пример ако понудата е за резервации направени до 31.01 - уплата 50% до 05.02) остатокот се доплаќа до 21 ден пред пристигнување;
 • За резервации со помалку од 21 ден разлика помеѓу денот на креирање и денот на пристигнување потребна е уплата 100% до 24 часа после потврда;
 • За резервации со ист датум на креирање и датум на пристигнување (од денес) или наредниот ден (од утре) потребна е уплата 100% до 2 часа после потврда.

*Валидно за хотелите на барање - освен ако не се наведени различни услови за плаќање.

Изнoсот на таксите е следен:

 • 5* хотели: 4 € по соба на ноќ;
 • 4* хотели: 3 € по соба на ноќ;
 • 3* хотели: 1.5 € по соба на ноќ;
 • 1 & 2* хотели: 0.5 € по соба на ноќ;
 • 1 & 2 key апартмани: 0.25 € по соба на ноќ;
 • 3 key апартмани: 0.5 € по соба на ноќ;
 • 4 key апартмани: 1 € по соба на ноќ;

Важно:

Хотелите го задржуваат правото да не ги сместат гостите кои нема да ја платат оваа такса.

Забелешка:

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.