Smartline Mediterranean 4* - Paralia - Промо ценовник до 31.12

Цените се важечки за резервации направени до 30.11.19
Цените се со вклучен попуст за Рани Резервации

Минимум Престој

 2

 3

 5

 5

 5

 5

 5

 3

Вид на Сместување

Услуга

Структура

01.04.20-15.04.20

21.04.20-20.05.20

21.05.20-07.06.20

08.06.20-10.07.20

11.07.20-28.08.20

29.08.20-16.09.20

17.09.20-03.10.20

04.10.20-31.10.20

Promo Room - Economy

HB

2Ad

44

44

53.9

79.2

92.4

79.2

53.9

44

Promo Room - Economy

HB

2Ad+1ad

59.4

59.4

72.6

106.7

124.3

106.7

72.6

59.4

Promo Room - Economy

HB

2Ad+1ch(0-6)

44

44

53.9

79.2

92.4

79.2

53.9

44

Promo Room - Economy

HB

2Ad+1ch(7 - 13)

55

55

67.1

99

115.5

99

67.1

55

Single Room - 

HB

1Ad

28.6

28.6

36.3

55

64.9

55

36.3

28.6

Single Room - 

HB

1Ad+1ch(0-6)

28.6

28.6

36.3

55

64.9

55

36.3

28.6

Double Room - 

HB

2Ad

48.4

48.4

59.4

83.6

100.1

83.6

59.4

48.4

Double Room - 

HB

2Ad+1ad

64.9

64.9

79.2

113.3

135.3

113.3

79.2

64.9

Double Room - 

HB

2Ad+1ch(0-6)

48.4

48.4

59.4

83.6

100.1

83.6

59.4

48.4

Double Room - 

HB

2Ad+1ch(7-13)

59.4

59.4

73.7

104.5

125.4

104.5

73.7

59.4

Цените се дадени по соба на ноќ, изразени во евра

Услови за плаќање:

 • Резервации со специјални понуди - уплата 100% до 5 работни денови после датумот на креирање на резервацијата;
 • Early Booking резервации - уплата 50% до 5 дена по завршувањето на Early Booking понудата (пример ако понудата е за резервации направени до 31.01 - уплата 50% до 05.02) остатокот се доплаќа до 21 ден пред пристигнување;
 • За резервации со помалку од 21 ден разлика помеѓу денот на креирање и денот на пристигнување потребна е уплата 100% до 24 часа после потврда;
 • За резервации со ист датум на креирање и датум на пристигнување (од денес) или наредниот ден (од утре) потребна е уплата 100% до 2 часа после потврда.

*Валидно за хотелите на барање - освен ако не се наведени различни услови за плаќање.

Изнoсот на таксите е следен:

 • 5* хотели: 4 € по соба на ноќ;
 • 4* хотели: 3 € по соба на ноќ;
 • 3* хотели: 1.5 € по соба на ноќ;
 • 1 & 2* хотели: 0.5 € по соба на ноќ;
 • 1 & 2 key апартмани: 0.25 € по соба на ноќ;
 • 3 key апартмани: 0.5 € по соба на ноќ;
 • 4 key апартмани: 1 € по соба на ноќ;

Важно:

Хотелите го задржуваат правото да не ги сместат гостите кои нема да ја платат оваа такса.

Забелешка:

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.