ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Ammouliani - Vila Filiko I
Vila Filiko I

10% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 15.01.2020

5% ПОПУСТ ЗА 40% АВАНС ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА И ДОПЛАТА ДО 01.05.2020

 

Куќата се наоѓа во централниот дел на Амуљани, на околу 200 m од плажата Galini и од плажата Limanaki.
Изгледот и амбиентот на куќата оставаат впечаток на традиционална грчка куќа. Фасада украсена со камен, градина со зеленило, гарнитура за седење, летниковец и скара, ја дополнуваат содржината на куќата. Составена од пространи студија, апартмани и дуплекси, грижливо уредена. Поради разновидниот избор на сместувачки единици, идеална е како за семејства со деца, така и за поголеми друштва. Се наоѓа во мирниот дел на островот, во непрометна улица, така да паркингот пред нејзе или во близина не е проблем.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ПО СТУДИО/АПАРТМАН/ДУПЛЕКС ЗА НАЕМ НА 10 НОЌЕВАЊА

Тип на сместување

02.06.-
12.06.

12.06.-
22.06.

22.06.-
02.07.

02.07-
12.07.

12.07.-
22.07.

22.07-
01.08.

01.08.-
11.08.

11.08.-
21.08.

21.08.-
31.08.

31.08.-
10.09.

10.09.-
20.09.

20.09.-
30.09.

1/3 studio

195

365

455

525

575

625

625

625

545

445

325

195

1/4 studio

205

385

495

565

615

665

665

665

585

485

345

205

1/4 apartman

245

445

565

635

695

745

745

745

665

565

405

245

1/4+1 apartman

265

465

585

655

715

765

765

765

685

585

425

265

1/5 duplex apartman

295

525

655

725

785

835

835

835

755

655

465

295

 

Напомени

-Услови за деца во студио/ апартман две деца до 10 г. Можат да користат еден кревет. Дете 0-3 г може да престојува без сопствен кревет.
- Користење на климата и пешкирите вклучено во цената.
-Бесплатен WI-FI: АГЕНЦИЈАТА НЕ МОЖЕ ДА ЈА ГАРАНТИРА БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТОТ И НЕ Е ОДГОВОРНА ВО СЛУЧАЈ НА СЛАБ СИГНАЛ И СНЕМУВАЊЕ НА ИНТЕРНЕТ ЗАРАДИ ТЕХНИЧКИ ПРОБЛЕМИ НА ГРЧКИТЕ ОПЕРАТОРИ.

 

Тип на сместување:

1/3 studio – во една просторија чајна кујна, еден брачен и единечен лежај.
1/4 studio – во една просторија чајна кујна, еден брачен и два единечни кревета.

1/4 apartman - во една просторија чајна кујна, еден брачен, во другата еден брачен кревет.

1/4+1 apartman - во една просторија чајна кујна, два единечни кревета и фотеља, во друга еден брачен кревет.
1/5 duplex apartman - во една просторија чајна кујна, во другата еден брачен и единечен лежај., во трета еден брачен кревет.

Во некои случаи можно е отстапување на димензиите на лежаите од нашите стандарди.

GPS КООРДИНАТИ: 40°19'51.5"N 23°55'12.5"E

 

СОДРЖИНА НА КУЌАТА: двор, рецепција, скара, WI-FI

СОДРЖИНА НА СТУДИЈАТА: чајна кујна со садови и прибор, фрижидер, гарнитура за седење на тераса, клима, купатило, LCD TV, пешкири, решо, тераса

СОДРЖИНА НА АПАРТМАНИТЕ: чајна кујна со садови и прибор, фрижидер, гарнитура за седење на тераса, клима, купатило, LCD TV, пешкири, решо, тераса

СОДРЖИНА НА ДУПЛЕКСИТЕ: чајна кујна со садови и прибор, фрижидер, гарнитура за седење на тераса, клима, купатило, LCD TV, пешкири, решо, тераса

 

Tаксата за престој во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс) се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот)!

За валидна резервација без попуст е потребна уплата од мин. 40% од вкупната сума, во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 20 дена пред поаѓање.