ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
ЛЕТО 2023 - ШПАНИЈА
Despotiko Apartments & Suites 3* - Tristanika - Редовен ценовник

DESPOTIKO APARTMENTS HOTEL & SUITES 3* TRISTANIKA      www.hoteldespotiko.gr

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2022 10% ПОПУСТ

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА - ПОЛУПАНСИОН

10

29.04-09.06

10.06-30.06

01.07-21.07

22.07-03.09

04.09-17.09

18.09-24.09

25.09-08.10

Eco Suite

60

72

84

96

84

72

60

Family Eco Suite

96

108

120

132

120

108

96

Трето лице

12

12

12

12

12

12

12

Четврто лице

12

12

12

12

12

12

12

1 дете од 2 -11.99 год.

7

7

7

7

7

7

7

2 дете од 2 -11.99 год.

5

5

5

5

5

5

5

3 дете од 2 -11.99 год.

5

5

5

5

5

5

5

Grand Eco Suite

78

90

102

114

102

90

78

1 дете од 8 -11.99 год.

7

7

7

7

7

7

7

Loft Eco Suite

60

72

84

96

84

72

60

Трето лице

12

12

12

12

12

12

12

Четврто лице

12

12

12

12

12

12

12

1 дете од 2 -11.99 год.

7

7

7

7

7

7

7

2 дете од 2 -11.99 год.

5

5

5

5

5

5

5

Standard Green Apartment

39

48

57

66

57

48

39

Трето лице

12

12

12

12

12

12

12

1 дете од 2 -11.99 год.

7

7

7

7

7

7

7

Standard Apartment

33

42

51

60

51

42

33

Трето лице

12

12

12

12

12

12

12

1 дете од 2 -11.99 год.

7

7

7

7

7

7

7

2 дете од 2 -11.99 год.

5

5

5

5

5

5

5

Standard Double Studio

30

39

48

57

48

39

30

Минимум престој

3

5

5

5

5

5

3

Stayover tax 1.5 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место

Опис: паркинг, базен, џакузи,масажа,фитнес,базен за деца, детско игралиште,бар,ресторан, таверна,кошарка,

тенис

Соби :чајна кујна,клима,телефон,фрижидер,WI-FI,ТВ ,фен,балкон

Non show 100% of total amount

Early departure 100% of total amount

Cancelled 1-14 days before check-in 30% of total amount

*** Grand Eco Suites accept only children above 8 years of age. *** EB reservations are non-refundable, but name changes are allowed *** All rooms except Standard studios and apartments have been

renovated in the period from 2019-2022. *** Loft Eco Suites will operate from 01/07/2022, due to renovation.