ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Автобуски патувања - Велинград со превоз од Струмица
Велинград со превоз од Струмица

8 - ми Декември во ВЕЛИНГРАД

(Сандански – Банско )

 

1 ден 07.12.19 Поаѓање во 05 часот од Прилеп за Велинград (преку Неготино, Кавадарци, Струмица)со попатна пауза во летно -зимскиот центар Сандански. Продолжување за Велинград – најпознат бањски центар во Бугарија со преку 80 минерални извори, така наречен “Спа престолнина на Бугарија”, со многу хотели, санаториуми, прекрасна природа за уживање. Сместување во Спа - хотел. Можност за користење на минерален базен, сауна, фитнес, парна бања.. Ноќевање

2 ден 08.12.19 Појадок. Слободно време за индивидуални активности во Велинград. Во хотелот бесплатно користење на минерален базен, сауна, парна бања, фитнес.... Ноќевање.

3 ден 09.12.19 Појадок. Слободно време за индивидуални активности во Велинград. Во хотелот бесплатно користење на минерален базен, сауна, парна бања, фитнес.. Поаѓање за Македонија со попатна пауза во Банско, и пристигнување во Прилеп во доцните вечерни часови.

 

ЦЕНА: 4600 денари за сместување во хотел Камена 3

 

ЦЕНА: 5800 денари за сместување во хотел Здравец

 

Во цената е пресметано:

- автобуски превоз на дадената релација,

- 2 ноќевање со појадок - во спа – хотел Камена 3 * http://kamena.bg/hotel/ или 2 ноќевања со појадок и вечера во хотел Здравец http://www.hotel-zdravets.com/

(бесплатно користење на затворен минерален базен, фитнес, сауна, џакузи, парна бања...)

- попатни паузи во Сандански и Благоевград

- организација и придружник на патувањето.

Во цената не е пресметано:

 - патничко здравствено осигурување 150 денари

 Напомена: Рок на пријавување до 01.12.2018 година.

 Збогатете ги вашите доживувања со едно незаборавно патување.