ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Индивидуални патувања - Interhotel 4* - Сандански
Interhotel 4* - Сандански

INTER HOTEL 4* Сандански 07-09/12/2019

Цените се за соба за 2 ноќевања со појадок – БЕЗ ПРЕВОЗ

 

Двокреветна соба

155€

Еднокреветна соба

123€

Студио ( 2 возрасни)

215€

Апартман (2 возрасни)

229€

Доплати на ден за лице

Дете од 0-03,99 год. во соба – бесплатно

Дополнително легло за дете 4-11,99 во соба                                                        12 €

Дополнително легло за дете 12 – 15,99 во соба                                                   28 €

 

тип на соба

максимум капацитети

Двокреветна соба (француско легло)

2 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г

Двокреветна соба (разделени легла)

2 возрасни + 1 дете до 3.99г.

 

 • Во цената Е вклучено:
 • 2 ноќевања со појадок
 • Користење на СПА центар
 • Безжичен интернет
 • Туристички такса
 • Паркинг

 

 • Во цената НЕ Е вклучено:
 • Превоз
 • Патничко осигигурување
 • Неспомнати услуги
 • Личен трошок

 

Доплата за превоз од/до Битола

 • Возрасен   25 €
 • Дете 2-12 г. 15 €

 

Доплата за превоз од/до Скопје

 • Возрасен  30 €
 • Дете 2-12 г.  15 €

 

НАПОМЕНА!
Хотелот не прима домашни миленици
Цените се во евра, плаќањето се врши во денари 1 € = 62,00 мкд

 

GPS координати: 41.567978, 23.282570 (линк…)

 

СМЕСТУВАЊЕ И НАПУШТАЊЕ НА СОБИТЕ:

 • Сместување во собите по 14:00 ч. (локално време)
 • Напуштање на собите до 12:00 ч. (локално време)

 

ПРОГРАМА СО ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ

 

07.12.2019 Битола/Скопје-Прилеп-Кавадарци-Валандово-Струмица-Сандански
Поаѓање во 06.00 ч. од Битола/Скопје за Сандански преку Струмица и Петрич (попатни одмори, царински формалности), продолжување кон Сандански.
По пристигнувањето сместување во избраниот хотел.
Слободно време, можност за користење на СПА центарот. Ноќевање

08.12.2019 Сандански
Појадок. Слободно време можност за користење на СПА центарот или индивидуални прошетки, шопинг во градот.Ноќевање.

 

09.12.2019 Сандански-Струмица-Валандово-Кавадарци-Прилеп-Скопје/Битола
Појадок, одјавување од хотелот до 12.00 ч. (локално време). Во 13:00 ч. (локално време) поаѓање кон месноста Рупите (храмот – споменик – Св. Петка и гробот на најпознатата пророчица – Баба Ванга каде е и погребана). По посетата поаѓање кон Македонија (попатни одмори, царински формалности) пристигнување во Македонија во вечерните часови.

 

РАЗГЛЕДИ во близина на Сандански

 

Рилскиот манастир, еден од најголемите манастири во Бугарија. Изградена во 30-тите години на

Х век. Денес Рилскиот манастир е дел од светското наследство на УНЕСКО, со својата автентична атмосфера, бесценети икони и резби, привлекува посетители од целиот свет. Рилски манастирот се наоѓа меѓу миризливи борови шуми на планината Рила, 63 км. од градот Сандански.

 

Мелник–“градот на виното” е најмалиот град во Бугарија со население од само 230 жители. Мелник е место со богато историско наследство, пријавен за културно-историски резерват и градски музеј. Мелник исто така е прочуен по своите висококвалитетни вина. Мелник е оддалечен 20 км. од Сандански.

 

Рожденски манастир, 7 км. од Мелник, е вториот по големина манастир во Бугарија по Рилскиотманастир. Со своите уникатни резби и витраж, тој е вистински ремек-дело на средниот век.

Природниот резерват Рупите со својата уникатна природа, фауна и термални извори е на само

15 км. од Сандански. Во Рупите можете да ја посетите куќата на најпознатиот бугарски пророк Ванга. Во самата близина по волјата на баба Ванѓа, во 1992 година е изграден храм-споменик “Света Петка Бугарска” – еден од 100-те национални туристички објектот во Бугарија. Рупите е кратер на угаснет вулкан. Постојат остатоци од древниот град Хераклеја Синтика.