ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2019 - АЛБАНИЈА
СИЦИЛИЈА 2019
KOPAONIK - Kraljevi Cardaci (хотелски дел)
Kraljevi Cardaci (хотелски дел)

10% ПОПУСТ за резервации до 30.09.2018.

(уплата на 30% од вредноста на аранжманот при резервација)

5% ПОПУСТ за резервации од 01.10. до 30.09.2018.

(уплата на 30% од вредноста на аранжманот при резервација)

ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ПЕРИОД

СМЕНА

SOBA 1/2, 1/2+1

SOBA 1/1

APARTMANI 1/2+2, 1/2+3, 1/2+4

 

 

Ski Opening – посебна понуда

02.12. – 16.12.

нед/нед

45

63

55

16.12. – 23.12.

нед/нед

50

70

60

23.12. – 30.12.

нед/нед

55

75

65

30.12. – 06.01.

Пет/нед

69

100

83

30.12. – 06.01.Помалку од 7 ноќи

пет/нед

85

115

99

06.01. – 20.01. Детска недела

нед/нед

57

80

70

20.01. – 03.02. Недела со  Ski Pass

нед/нед

57

80

70

03.02. – 17.02.

нед/нед

57

80

70

17.02. – 10.03.

нед/нед

50

70

60

10.03. – 07.04.

нед/нед

45

63

55

Цените се во евра, плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден.

Детска недела

 • бесплатен престој за две деца во придружба на двајца возрасни, на одделен кревет:
 • Дете од0-15 г во 1/2+1 соба
 • 2 деца од0-15 г во апартман
 • 30% попуст за изнајмување на ски опрема за деца
 • 30% попуст на групна школа за скијање за деца

Недела со SKI PASS:

 • бесплатен шестдневен SKIPASS за возрасни (акцијата се однесува исклучиво на седмодневни аранжмани од 20.01. – 27.01.2019 и од 01. – 03.02.2019.)
 • 30% попуст на цената на закуп на комплет ски опрема за возрасните

Цената вклучува:

 • Ноќевање на база полупансион (појадок и вечера) на база на шведска маса

(Во случај на помалку од 30 гости во хотелот, оброците се служат по принцип на сет мени)

 • Неограничено користење на содржините на SPA & WELLNESS центарот (со топла врска): затворен базен 14x6m со jacuzzi, финска сауна, био сауна, парна бања, амам, солена пештера, kneipp базен, тепидариум, бањарки, пешкири и папучи

*Дозволен престој на деца над 12 г!

 • Детската зона содржи: Baby базен 6х4 м (длабочина 0,4 м), детски базен 13х11 м (длабочина 1м), тобогани
 • неограничено користење на Fitness центарот
 • Неограничено користење на салата за пинг понг
 • превоз до скијалиштето пет пати на ден за време на работа на жичарата
 • користење на ски остава со ски сервисот на 30 m оддалеченост од патеката„Malo jezero” (покрај големиот паркинг кој се доплаќа)
 • бебешко креветче на барање
 • Забава за деца:
 • Дружба со Дедо Мраз за време на новогодишните празници
 • Користење на детската игрална со присуство на родители
 • Бежичен интернет во целиот хотел
 • Отворен паркинг со ограничен капацитет

Цената не вклучува (задолжителна доплата на лице место):

 • Такса за престој 100 дин на ден возрасни, 50 дин на ден деца од7 - 15 г. Деца помали од 7 г не плаќаат.
 • Осигурување 20 дин по лице на ден плаќаат сите.

Услови:

 • Пократок престој на барање со 20% повисоки цени
 • Дете од 0-7 г со 2 возрасни на заеднички кревет во 1/2 соба бесплатно
 • Дете од 0-15 г со 1 возрасно лице во 1/2 соба 50% попуст
 • Дете од 0-15 г со 2 возрасни на посебен кревет во 1/2+1 соба 50% попуст, 2. дете од 0-7 г на заеднички кревет   бесплатно
 • Деца од 0-15 г со 2 возрасни на посебни кревети во апартманот 50% попуст
 • возрасен во 1/2+1 соба 30% попуст
 • возрасен во апартманот1/2+2 попуст 70%
 • и 5. возрасен во апартманот 1/2+3 попуст 50%
 • и 6. возрасен во апартманот 1/2+4 попуст 50%

Начин и услови на плаќање:

 • Со резервација задолжителна уплата од најмалку 30% од вкупната сума на аранжманот, останатиот дел најмалку 20 дена пред пристигнувањето.

Политика на откажување:

 • 30 или повеќе денови пред почетокот само административни трошоци (10% од вкупната сума)
 • 29 -15 дена пред 30%
 • 14 – 8 дена пред 50%
 • 7 – 1 ден пред 70%
 • на денот или подоцна 100%
 • Во случај на предвремено напуштање на хотелот, хотелиерот нема обврска на враќање на сумата.

 

По направена резервација промена на терминот само на барање со согласност на хотелот. Неповолни временски услови нема да се земат во предвид како причина за откажување на резервација