ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Paralia - Vila Atina
Vila Atina

ПАРАЛИА е сместена во прегратките на планината на 12-те богови Олимп и претставува прекрасна комбинација на планината и морето. Паралиа е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во пријатната медитеранска клима и убавата долга плажа. Не може да не се споменат и локалните продавници кои располагаат со голем спектар на подароци, туристички материјали и продавници за кожа, накит, облека, итн. Градот исто така е познат и по ноќниот живот со безброј барови, таверни, ресторани и ноќни клубови кои ја комплетираат туристичката понуда на локацијата и ветуваат дека ќе го направат вашиот одмор незаборавен.

ВИЛА АТИНА се наоѓа на самото шеталиште измеѓу првата и втората улица оддалечена 30 метри од плажа, сместена во самиот центар. Во нејзина близина има продавници, пекара, гиро, таверни, ресторани, LIDL маркет на 250м оддалеченост, продавници за облека, продавници за украси, бижутерија итн.

Секоја соба располага со опремена кујна, тоалет,ТВ. Користењето на клима уредот не е вклучено во цената ( 5 евра на ден – се плаќа на лице место )

 

GPS Координати: 40°15’54.4″N 22°35’48.1″E адреса: Agiou Nikolaou 40

ПРОМО АРАНЖМАНИ: 

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2022

ПОНУДА НА НЕДЕЛАТА ЗА ТЕРМИН 04.06.2022 – 20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30% УПЛАТА ДО 16.04.2022, И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2022

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, првите и последните два термина се промо цени

 

ПАРАЛИЈА - ВИЛА АТИНА

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО / АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА

термин

ноќевања

1/2 Еко студио

1/2 студио

1/3 студио

2/2 Апартман

21.05-28.05.2022

7

69 промо

79 промо

99 промо

139 промо

28.05-04.06.2022

7

99 промо

109 промо

129 промо

169 промо

04.06-11.06.2022

7

149

159

179

209

11.06-18.06.2022

7

179

189

219

249

18.06-25.06.2022

7

209

219

229

269

25.06-02.07.2022

7

239

249

269

289

02.07-09.07.2022

7

259

269

289

309

09.07-16.07.2022

7

279

289

319

349

16.07-23.07.2022

7

299

309

339

379

23.07-30.07.2022

7

299

309

339

379

30.07-06.08.2022

7

299

309

339

379

06.08-13.08.2022

7

299

309

339

379

13.08-20.08.2022

7

279

289

309

349

20.08-27.08.2022

7

259

269

289

319

27.08-03.09.2022

7

239

249

279

299

03.09-10.09.2022

7

209

219

249

269

10.09-17.09.2022

7

169

179

199

309

17.09-24.09.2022

7

139 промо

149 промо

169 промо

249 промо

24.09-01.10.2022

7

99 промо

109 промо

129 промо

199 промо

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Цените се дадени за наем на студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 61.8 Денари. На промо цените не следува попуст.

Напомена: 

* Клима уредот не е вклучен во цената. За клима се доплаќа во самата вила 5 Евра на ден
* Еко Студијата се наоѓаат на последен спрат (4ти) и имаат помала тераса од останатите.

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Паралија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

 • Скопје (Дрводекор) – 40€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 40€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40€ по лице
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 40€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

 • Битола -спортска сала– 35€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 35€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 40€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -40€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -40€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

 • – Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
 • – Деца до 1,99 години бесплатно

 

Време на поаѓање превоз од Скопје за Паралиа ( секоја Сабота )

 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
 • 04:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Време на поаѓање превоз од Битола за Паралија:

 • 05:00 h Битола (Пред спортска Сала)
 • 04:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола
 • 03.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • 03:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола
 • 03:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
 • 04.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

 

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 7 %, и не се комбинира со попустот за рана резервација и промо цените
* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст ( овој попуст не е важечки за промо цените)

*Попустите не се комбинираат

* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ