ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Nea Flogita - Vila Katerina Lux
Vila Katerina Lux

Вила ,,Katerina Lux'' е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина на вилите ''Maria'' и ''Corfu'' , веднаш позади најголемата слаткарница ,,SWEET BEACH'' на околу 70 м. од плажа.Вилата располага со два 1/6 дуплекси (дневен престој, две оделени спални соби, во првата француски лежај во втората два одделни кревети, комплетно опремена кујна, WC, голема тараса).

*Доплата за туристучката такса 1 еур на ден, (се плаќа во вилата).

Термини ДУПЛЕКС 1/6 Бр. ноќевања
21.05.2022-28.05.2022 200 7
28.05.2022-04.06.2022 280 7
04.06.2022-11.06.2022 350 7
11.06.2022-18.06.2022 400 7
18.06.2022-25.06.2022 430 7
25.06.2022-02.07.2022 450 7
02.07.2022-09.07.2022 500 7
09.07.2022-16.07.2022 560 7
16.07.2022-23.07.2022 590 7
23.07.2022-30.07.2022 590 7
30.07.2022-06.08.2022 590 7
06.08.2022-13.08.2022 590 7
13.08.2022-20.08.2022 590 7
20.08.2022-27.08.2022 590 7
27.08.2022-03.09.2022 480 7
03.09.2022-10.09.2022 450 7
10.09.2022-17.09.2022 400 7
17.09.2022-24.09.2022 300 7

 

  • *Користењето на клима уред и интернет е вклучено во цената.

Услови под кои важи аранжманот

  • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
  • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
  • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
  • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
  • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман

Превоз:

  • За возрасни 2.480 мкд. (40евра)
  • За деца до 12 години 1.860 мкд. (30 евра)
  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .

Организаторот не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.

Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.