ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Athos - Apart Hotel Lazaridis - Nea Roda
Apart Hotel Lazaridis - Nea Roda

На околу 100 метри од плажата, во мирниот дел на Неа Рода на третиот крак Атос се наоѓа хотелот од апартмански тип „Lazaridis“ кој располага со двокреветни и трикреветни студија (со фотелја на расклопување) на високо приземје, прв и втор спрат. Сите соби се опремени со мини кујна, ТВ  и клима уред чие користење е вклучено во цена. Студијата имаат сопствен тоалет и пространи тераси со поглед на море. Хотелот има рецепција, сеф, снек бар и тераса. Доплата за појадок (информации на рецепција). До центарот на ова живописното приморско место имате десетина минути бавно пешачење, а доколку се одлучите да ги обиколите околните плажи, тогаш изборот задолжително нека биде на атрактивната плажа „Voulitsa“ која уште на првата средба  ќе Ве остави без здив (се наоѓа во непосредна близина на хотелот). Во 1/2+1 студијата може да се сместат максимум 3 лица - 2 возрасни и дете до 12 години. Во овие студија невозможно е да се сместат 4 лица-двајца возрасни и две деца без оглед на возраста на децата.

 

-5% попуст за целосна уплата до 30. април 2022

Вила „Lazaridis” - Нea Рода

Термин:

Ноќевања:

1/2+1 студио

26.05-05.06.2022

10

280 € (17.360 ден.)

05.06-15.06.2022

10

340 € (21.080 ден.)

15.06-25.06.2022

10

400 € (24.800 ден.)

25.06-05.07.2022

10

450 € (27.900 ден.)

05.07-15.07.2022

10

500 € (31.000 ден.)

15.07-25.07.2022

10

550 € (34.100 ден.)

25.07-04.08.2022

10

550 € (34.100 ден.)

04.08-14.08.2022

10

550 € (34.100 ден.)

14.08-24.08.2022

10

550 € (34.100 ден.)

24.08-03.09.2022

10

500 € (31.000 ден.)

03.09-13.09.2022

10

400 € (24.800 ден.)

13.09-23.09.2022

10

320 € (19.840 ден.)

- Цените во табелата се однесуваат за наем на цело студио за 10 ноќевања без вклучен превоз
- Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети
- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време
- Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)
- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс 62 денари
- Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неа Рода
- Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции
- Цена на повратен билет –40 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра