ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Polihrono - Vila Mustakas
Vila Mustakas

На првиот крак на Касандра се наоѓа Полихроно – едно од најлуксузните местасо долга песочна плажа, со маркети, пекари, хотели, вили и апартмани, таверни, кафулиња, барови…

Вила МУСТАКАС на 30 – 40 метри од плажа, располага со 1/2, 1/3 (1 дупли и 1 поединечен крвет), опремени со:мини кујна, купатило, ТВ, тераси,wi-fi… Климата е вклучена во цената.

ПОЛИХРОНО

МУСТАКАС

ПЕРИОД

НOЌ

1/2

стд

1/3

стд

1/4

стд

01.06-08.06

7

95

100

105

08.06-15.06

7

150

160

170

15.06-22.06

7

200

220

240

22.06-29.06

7

260

280

300

29.06-06.07

7

280

300

320

06.07-13.07

7

300

320

340

13.07-20.07

7

320

340

360

20.07-27.07

7

340

360

380

27.07-03.08

7

340

360

380

03.08-10.08

7

340

360

380

10.08-17.08

7

340

360

380

17.08-24.08

7

330

350

370

24.08-31.08

7

300

320

340

31.08-07.09

7

240

260

280

07.09-14.09

7

180

190

200

14.09-21.09

7

140

150

160

21.09-28.09

7

95

100

105

Цените се изразени во евра за наем на студија или апартмани за 7 ноќевања.         

Доплата за туристичка такса 0.5еур по соба по ден,1 еур во дуплекс(се плаќа во агенција).

Автобуски превоз: Од Прилеп 05:00 Враќање: Полихроно 13:30 ч. по локално време.

Цена: 1950 ден. (31.5 €), за деца до 14 год 1250 ден. (20 €) повратен билет.

Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза до 65 год. – 200 ден, од 65 до 70 год. – 400 ден. Собите се напуштаат во 9 ч а сместувањето во 14 ч по локално време.

Можност за плаќање со visa и master card. За плаќање на 3 рати + 5 % од цената.

Останати услови :

 • Патниците се должни  1 ден пред поаѓање да се информираат во агенција во врска со патувањето.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 10-15 минути пред поаѓањето.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира превозното средство
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • При сместувањето, ако гостите забележат некој недостаток, или дел од инвентарот да е оштетен, должни се да ги известат сопствениците на објектот,или лицето кое ги сместува, за да не дојде до плаќање на веќе оштетен инвентар.
 • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените восамата агенција.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

Villa Mustakas – Polychrono

Polychrono 630 85 POST CODE , Greece

Координати: 40.0159829,23.5288526