ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Parga/Sivota/Perdika - Aqua Oliva 4* - Sivota

AQUA OLIVA 4 * AGIA PARASKEVI ( SIVOTA)                                         www.aquaolivaresort.gr

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2022 15% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 29.04 ДО 30.06.2022 И ОД 25.08 ДО 30.09.2022

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2022 10% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 29.04 ДО 30.06.2022 И ОД 25.08 ДО 30.09.2022

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 16.02.2022 10% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 29.04 ДО 30.09.2022

(СЕ КОМБИНИРА СО EBD)

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

0

29.04-09.06

10.06-06.07

07.07-04.08

05.08-27.08

22.09-30.09

15.09-21.09

28.08-14.09

Junior Suite Garden View

71

106

123

144

Трето лице

70%

70%

70%

70%

1 дете од 2-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

Suite Garden View

106

147

159

263

Трето лице

70%

70%

70%

70%

Четврто лице

70%

70%

70%

70%

1 дете од 2-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

3 дете од 2-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

Junior Suite Sea View

75

116

134

155

Трето лице

70%

70%

70%

70%

1 дете од 2-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

Suite Sea View up to 4 pax

111

160

168

199

Трето лице

70%

70%

70%

70%

Четврто лице

70%

70%

70%

70%

1 дете од 2-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

3 дете од 2-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

Suite Grand Sea View Up to 5 pax

123

165

173

223

Трето лице

70%

70%

70%

70%

Четврто лице

70%

70%

70%

70%

1 дете од 2-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

3 дете од 2-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

Suite Grand Panorama Sea View Up to 5pax

131

175

188

235

Трето лице

25%

25%

25%

25%

1 дете од 2-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

3 дете од 2-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

Полупансион

21

21

21

21

1 дете од 2-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99 г.

15

15

15

15

3 дете од 2-11.99 г.

15

15

15

15

Минимум престој

3

3

5

5

Stayover tax 3 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место

Опис:12 км. од Сивота, 100 метри од плажа, отворен базен, базен за деца, бар на базен, лоби бар,ресторан , паркинг, бар на плажа

Соби:мини бар, фен,САТ ТВ,сеф,кафемат,балкон,WI-FI

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

1. HB and FB are offered in set menu or buffet.

2. 3rd child in Suite up to 5 pax standard, Suite Sea View Up to 5 pax & Suite Grand Sea View Up to 5 pax is sleeping in camp bed.

3. Baby cot: 5 euros per day paybale on the spot.

4. Cancellation policy:

10-8 days before the arrival 40%

7-4 days before the arrival 60%

3-1 days before the arrival 80%

Non-show 100%

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2022 15% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 29.04 ДО 30.06.2022 И ОД 25.08 ДО 30.09.2022

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2022 10% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 29.04 ДО 30.06.2022 И ОД 25.08 ДО 30.09.2022

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 16.02.2022 10% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 29.04 ДО 30.09.2022

(СЕ КОМБИНИРА СО EBD)

УПЛАТА 30% ВЕДНАШ И 70% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ