ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Nea Potidea - Vila Haus Litea
Vila Haus Litea

Локација

Haus Litea се наоѓа во Неа Потидеа на прва линија до плажа. Ова е првото населено туристичко место на Халкидики, првиот крак Касандра на околу 65 км оддалечено од Солун. Мало селце, познато по туризам и риболов, погодно за оние кои сакаат мир и тишина и идеално за фамилијарен одмор. Местото изобилува со различни таверни и ресторани во кои се подготвува традиционална грчка кујна. Сопствена плажа (широка и долга) пред самата вила со песок и камчиња.

Опис на објектот
Вилата е составена од два објекти А и Б. Располага со трикреветни студија и четворокреветни апартмани.

1/3 студио: Во една просторија кујна и три стандардни кревети.
1/4 апартман: Во една соба кујна и два стандардни кревети и одделена спална со два кревети.

 

GPS Координати: 40.1887778, 23.3391111

 

На промо цените НЕ следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација. Првите три и последните 2 термина се промо.

ПРОМО АРАНЖМАНИ: 

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА И ЦЕЛОСНО ИСПЛАТЕНА ДО 30.04.2022

НЕА ПОТИДЕА - ХАУС ЛИТЕА

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

термин

ноќевања

1/3 студио

1/4 Апп

21.05-28.05.2022

7

80 промо

100 промо

28.05-04.06.2022

7

150 промо

170 промо

04.06-11.06.2022

7

170 промо

220 промо

11.06-18.06.2022

7

200

260

18.06-25.06.2022

7

280

320

25.06-02.07.2022

7

290

360

02.07-09.07.2022

7

320

380

09.07-16.07.2022

7

340

440

16.07-23.07.2022

7

360

440

23.07-30.07.2022

7

360

440

30.07-06.08.2022

7

360

440

06.08-13.08.2022

7

360

440

13.08-20.08.2022

7

340

420

20.08-27.08.2022

7

320

380

27.08-03.09.2022

7

300

350

03.09-10.09.2022

7

190

260

10.09-17.09.2022

7

140 промо

190 промо

17.09-24.09.2022

7

100 промо

140 промо

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

 • Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 45€ по лице
 • Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 45€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
 • Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики: 

 • Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон – 35€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 35€ по лице
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 40€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -40€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -35€ по лице

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

– Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст на двата термини  (овој попуст не е важечки за промо термините)
* Попустите не може да се комбинираат
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
* Важат Општите услови на СКТМ 

 

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

 • 05:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
 • 07:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удовo
 • 06:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 06:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 07:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • 09:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
 • 08:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) 

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики:

 • 04:00 h Битола ( Автобуска Станица Транскоп на перон )
 • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
 • 15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
 • 02:15 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
 • 15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  – Трансфер до Битола

 

Поаѓање од Грција:

 • 15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Фурка
 • 15:30 h локално време, ( 14:30 h мак.време) Калитеа
 • 16:00 h локално време, ( 15:00 h мак.време) Неа Потидеа
 • 16:20 h локално време, ( 15:20 h мак.време) Неа Флогита

-Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
-Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
-Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

GPS : 40.1887778, 23.3391111