Ammouliani - Vila Filipos
Vila Filipos

5% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА ВО ГОТОВО СО РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2018

 

Куќата се наоѓа во центарот на Амуљани, оддалечена 100м од морето и околу 300м од пристаништето.
Идеална е за гостите кои што сакаат да се во центарот на збиднувањата и да им е се на дофат. Недалеку од куќата се неколку таверни, ресторан за брза храна, кафулиња, маркети, пицерија... Не случајно, баш кај оваа куќа ја истакнуваме љубезноста на г-ѓата Рула, сопственичката, која ќе ве пречека со колачи и традиционалното грчко послужување. Не се изненадувајте доколку за појадок ве пречека традиционалната грчка пита, а по враќањето од плажата грчка салата, за што сведочат нашите гости кои престојувале минатите години. Студија се комплетно опремени, а од некој тераси се простира преубав поглед кон морето, пристаништето и полуостровот Атос. Куќата е помеѓу двете улици, така да паркинг не е проблем.

 

GPS КООРДИНАТИ: 40°20'00.3"N 23°55'19.2"

ЦЕНИТЕ СЕ ПО СТУДИО ЗА НАЕМ НА 10 НОЌЕВАЊА

 

Тип на сместување

02.06.-
12.06.

12.06.-
22.06.

22.06.-
02.07.

02.07-
12.07.

12.07.-
22.07.

22.07-
01.08.

01.08.-
11.08.

11.08.-
21.08.

21.08.-
31.08.

31.08.-
10.09.

10.09.-
20.09.

20.09.-

30.09.

1/2 studio BP/M

165

295

385

445

495

535

535

535

465

365

285

165

1/2+1 studio BP/M

175

315

405

465

515

555

555

555

485

385

305

175

1/2 studio P/M

185

335

425

485

535

575

575

575

505

405

325

185

1/3 studio BP/M

205

355

445

505

555

595

595

595

525

425

345

205

1/3 studio P/M

225

385

475

535

585

625

625

625

555

455

365

225

1/4 studio P/P

235

415

495

555

605

645

645

645

585

485

385

235

 

Легенда: P/M - поглед море, BP/M - бочен поглед море, P/P - поглед позади

Напомени

-Услови за деца во студио/ апартман две деца до 10 г. Можат да користат еден кревет. Дете 0-3 г може да престојува без сопствен кревет.
- Користење на климата и пешкирите вклучено во цената.
-Бесплатен WI-FI: АГЕНЦИЈАТА НЕ МОЖЕ ДА ЈА ГАРАНТИРА БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТОТ И НЕ Е ОДГОВОРНА ВО СЛУЧАЈ НА СЛАБ СИГНАЛ И СНЕМУВАЊЕ НА ИНТЕРНЕТ ЗАРАДИ ТЕХНИЧКИ ПРОБЛЕМИ НА ГРЧКИТЕ ОПЕРАТОРИ

Тип на сместување:
1/2 studio – една просторија со чајна кујна и брачен лежај.
1/3 studio - една просторија со чајна кујна и брачен лежај и единечен лежај.
1/4 studio - една просторија со чајна кујна и брачен лежај и единечен лежај и канабе.

Во некои случаи можно е отстапување на димензиите на лежаите од нашите стандарди.

СОДРЖИНАТА НА КУЌАТА: скара, WI-FI

СОДРЖИНАТА НА СТУДИЈАТА: чајна кујна со садови и прибор, фрижидер, гарнитура за седење на тераса, клима, купатило, пешкири, решо, тераса, тв

Курс 1 еур = 62 ден

ВАЖНО!

Tаксата за престој во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс) се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот)!