ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Ammouliani - Vila Garifalia
Vila Garifalia

5% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА ВО ГОТОВО СО РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2018

 

Garifalia е оддалечена околу 300 m oд пристаништето. Сместена е на карпата од каде се протега поглед на море. Во близина на куќата се неколку ували со мали плажи, на околу 50 m e плажата „Karnagio”, недалеку од нејзе плажата “Limani”, на околу 300 m оддалеченост е плажата “Tzanis”. Секако Ви ги препорачуваме најубавите плажи на Амуљани како Alikes, Megali Ammos, Karagatsia, Agios Georgios. Куќата е во мирниот дел на селото, а сепак блиску до сите содржини, пекарница, неколку таверни, гиро - сендвичара, кафетерии, пицерии, маркети, аптека, доктор... Во понуда се триплекс апартмани, со три спални соби, за поголеми семејства или за 2 помали, особено во тие со две купатила.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ПО ТРИПЛЕКС АПАРТМАН ЗА НАЕМ НА 10 НОЌЕВАЊА

Тип на соба

02.06.-
12.06.

12.06.-
22.06.

22.06.-
02.07.

02.07.-
12.07.

12.07.-
22.07.

22.07

-
01.08

01.08.-
11.08.

11.08.-
21.08.

21.08.-
31.08.

31.08.-
10.09.

10.09.-
20.09.

20.09.-
30.09.

1/5 tplx (приземје)

305

495

645

745

815

855

855

855

725

595

495

305

1/6 tplx (приземје)

325

525

685

785

855

895

895

895

765

625

525

325

1/5 tplx PM(2 купатила)

355

555

725

825

895

935

935

935

805

665

555

355

1/6 tplx PM(2 купатила)

395

585

765

865

935

975

975

975

845

695

585

395

Легенда: PM  - triplex апартман со поглед на море 

Напомени

-Услови за деца во студио/ апартман две деца до 10 г. Можат да користат еден кревет. Дете 0-3 г може да престојува без сопствен кревет.
- Користење на климата и пешкирите вклучено во цената.
-Бесплатен WI-FI: АГЕНЦИЈАТА НЕ МОЖЕ ДА ЈА ГАРАНТИРА БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТОТ И НЕ Е ОДГОВОРНА ВО СЛУЧАЈ НА СЛАБ СИГНАЛ И СНЕМУВАЊЕ НА ИНТЕРНЕТ ЗАРАДИ ТЕХНИЧКИТЕ ПРОБЛЕМИ НА ГРЧКИТЕ ОПЕРАТОРИ.

Тип на сместување:

1/5 triplex apartman – во една просторија чајна кујна, во друга просторија еден брачен или два единечни кревета, во трета просторија еден брачен или два единечни кревета и во четврта просторија еден единечен кревет.

1/6 triplex apartman - во една просторија чајна кујна, во друга просторија еден брачен или два единечни кревета, во трета просторија еден брачен или два единечни кревета и во четврта просторија два единечни кревета.

 

Во некои случаи можно е отстапување на димензиите на лежаите од нашите стандарди.

СОДРЖИНА НА КУЌАТА: двор, паркинг, WI-FI

СОДРЖИНА НА АПАРТМАНИТЕ: чајна кујна со садови и прибор, фрижидер, клима, купатило, пешкири, тераса, TV

 

Курс 1 еур=62 ден

ВАЖНО!

Tаксата за престој во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс) се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот)!