ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Toroni - Vila Blue Sea Basil
Vila Blue Sea Basil

Се наоѓа на сама плажа во склоп на хотелот Blue Sea. Студијата и апартманите за 2 – 4 лица во понудата се на приземје, прв и втор кат. Едните се со страничен поглед на море, а другите со поповолна цена се со постар намештај и без поглед на море. Сите имаат TV и клима вклучена во цената . Гостите можат да го користат базенот, детскиот базен и паркинг од хотелот. Можна е доплата на полупансион во хотелот.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА 10, 11 ИЛИ 12 НОЌИ

Период

Тип на сместување

Maкс бр лица

10.05-20.05

20.05-01.06

01.06-13.06

13.06-24.06

24.06-04.07

04.07-14.07

14.07-24.07

24.07-03.08

03.08-13.08

13.08-23.08

23.08-02.09

02.09-12.09

12.09-22.09

22.09-03.10

Бр на ноќи

 

 

10

12

12

11

10

10

10

10

10

10

10

10

10

11

1/3

studio

3

-

228

298

448

498

528

548

598

598

598

498

448

348

198

1/3

studio BM

3

-

278

348

498

548

578

598

648

648

648

548

498

398

228

1/4

studio

4

-

278

348

498

548

578

598

648

648

648

548

498

398

228

1/4

apartman

4

-

328

398

598

648

728

778

848

848

848

728

548

448

248

1/4

app BM

4

-

398

448

648

698

778

848

898

898

898

798

598

498

298

Плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 ЕУР = 62 МКД

 

ЗА СИТЕ КУЌИ КОИ НЕ СЕ НА ПОПУСТ СЕ ОДОБРУВА 8% ПРЕДСЕЗОНСКИ ПОПУСТ ЗА ПОАЃАЊА ДО 08.06.2020, ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ВО ГОТОВО СО РЕЗЕРВАЦИЈА

ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 21.12.2019 НАМЕСТО ПОПУСТ МОЖНА ЗАМЕНА ЗА ГРАТИС ОДМОР ОД 10. – 20. МАЈ!

За резервација без попуст потребна е уплата од 40% со резервација, а останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање.

Такса за престој, во висина од 0,5 евро по сместувачка единица се плаќа на лице место пред влегување во објектот.

 

*Гратис одмор подразбира дека ако сте ја платиле целата сума во готово со резервација нпр. за 4 лица за било која смена и во траење од 10 ноќи, ќе добиете гратис одмор од 10.05. за 4 лица и траење од 10 ноќи некаде на Ситонија, од капацитетите на организаторот. Точната куќа и место ќе ја знаете 7 дена пред поаѓање. Ваучерот може да го подарите некому, доколку Вие не сте во можност да патувате во тоа време.

 

Политика на откажување на резервацијата од страна на патникот:

До 45 дена пред поаѓање – административни трошоци во висина од 5%

44 - 30 дена пред поаѓање 10%

29 - 20 дена пред поаѓање 20%

19 - 15 дена пред поаѓање 40%

14 - 10 дена пред поаѓање 80%

9 – 6 дена пред поаѓање 90

5 - 0 дена пред поаѓање или во текот на престој 100%

Промена на датумот на патување, сместувачката единица или објектот ќе се смета како откажување од патување.