ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Vila Vukmanovich, Budva

удва е нај атрактивното место на Јадранскиот брег. Будва изобилува со долги песочни плажи со вкупна должина од 25 км. Најпознати се Словенска плажа, Милочер, Пржно, Каменово, Могрен 1 и 2 и многу други плажи. А најголема атракција претставува  Стариот Град. Во непосредна близина се наоѓа и  островот Св.Никола кој е најголем во овој дел од Јадранот..

Вила Вукмановиќ се наоѓа на 350 метри од Словенската плажа, односно 150 метри од поштата и трговскиот центар Плаза во Будва.

Вилата располага  со 1/2  и  1/4 студија, еднособен апартман 1 / 4 + 1 и со двособен апартман 1/6. Секоја соба има сопствен тоалет, Тв, комплетно опремена кујна и клима. Доплата за користење на клима 5 евра дневно по соба. 

 

- 10% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.03.2022  

 

Наем на студио за 9 ноќевања

1

20.06-29.06       

165 (1/2 студио без кујна)

180 (1/2 студио )

256 ( 1/4 студио

281(1/4+1 апп)

320 (1/6апп)    

2

29.06-08.07

195

210

308

338

384

3

08.07-17.07

230

250

429

471

480

4

17.07-26.07

265

290

460

506

576

5

26.07-04.08

285

310

512

563

640

6

04.08-13.08

285

310

512

563

640

7

13.08-22.08

265

290

460

506

576

8

22.08-31.08

230

250

429

471

480

9

31.08-09.09

195

210

308

338

384

10

09.09-18.09

165

180

256

281

320

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност (1 евро = 62 ден.)

 

Цените се однесуваат на наем на студио/апартман за 9 ноќевања без превоз

Доплата за превоз :

-Возрасни 40 евра.

-Деца  до 7 години 20 евра.

 

-          Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.

 

 

Во студио/апартман дозволено е сместување лица во согласност со предвидениот број кревети, преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

Поаѓање за Црна Гора:

Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот

-          Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.

-          Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.

-          Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.

-          Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.

 

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.   

Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец ( освен седишта 1 и 2)

 

 НАПОМЕНА:

 

 •   За уплата на аранжман преку синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%
 •   Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
 •   Секоја промена на резервација се наплатува 10 евра.
 •    Сместувањето на првиот ден е по 14часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот
 •    За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 •   Се патува согласно моменталните протоколи за превоз.
 •   За време на патувањето во автобус задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот.
 •   Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група, и да ги почитуваат правилата и препораките.
 •   ТА не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернер конекцијата во објектите.
 •   При промена на цените ( зголемување или намалување) нема да се цената на веќе договорената услуга.
 •   За резервација со попуст за рана уплата , 50% од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на правење на резервацијата, доплата 01.04.2022
 •   Можност за користење на неискористените ваучери од лето 2020
 •   За резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.
 •   Патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.
 •   Во случај на отказ на резервација уплатена со ковид ваучер, на патникот ќе му се издаде нов ваучер со намалени отказни пенали.
 •   Во случај на околности предизвикани од ковид пандемијата како затварање на граници или при позитивен пцр тест на патникот му се издава нов вредносен ваучер.