SKI OPENING КОПАОНИК
ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
Nei Pori - Vila Familia
Vila Familia

Вила Фамилија се наоѓоa во новиот дел во Неи Пори. Располага со 10 соби од кои студија 1/2, студија 1/3, дуплекс 1/3+1/2. Вилата се наоѓа 150 м. одалечена од плажа. Wi-fi - бесплатно додека климата е со доплата 5 евра на ден во мај, јуни и септември, а бесплатна во јули и во август.

 

Координати:  39.97409,22.65607

                                                               

Цени за наем на студио/апартмантермин

ноќи

1/2

студио

 

1/3

студио

 

1/3+1/2

дуплекс

05/22/22

7

70

70

120

05/29/22

7

110

120

190

06/05/22

7

150

170

280

06/12/22

7

210

220

360

06/19/22

7

240

260

400

06/26/22

7

250

270

450

07/03/22

7

270

290

490

07/10/22

7

320

340

490

07/17/22

7

320

340

499

07/24/22

7

320

340

499

07/31/22

7

320

340

499

08/07/22

7

320

340

499

08/14/22

7

320

340

499

08/21/22

7

310

330

450

08/28/22

7

260

280

400

09/04/22

7

240

260

340

09/11/22

7

170

190

270

09/18/22

7

100

110

180

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.
Услови под кои важи аранжманот
 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 10% попуст на вториот термин
 • Доплата на туристичка такса -0,5€ на студио од ноќ (се плаќа во објектот )
 • Користењето на клима-уред, во јули и август бесплатно / (5 евра на ден) во мај, јуни и септември
 • WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО .

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

  • За возрасни 2.480 мкд. (40 евра)
  • За деца до 12 години 1.860 мкд. (30 евра) 
  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 
 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница (www.supertravel.com.mk) се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените.